به گزارش پارس به نقل از فارس، سید احمد هاشم‌آبادی امروز با بیان اینکه آستان‌ قدس رضوی آمادگی کامل را برای پذیرایی از زائران میلیونی در بهار فاطمی دارد، اظهار کرد: آستان‌ قدس رضوی برگزاری مراسم لحظه سال تحویل را برای 3 میلیون و 500 هزار نفر در حرم مطهر رضوی و خیابان‌های منتهی به حرم پیش‌بینی کرده است.


وی افزود: با توجه به لغو پروازهای عمره مفرده و ضمن اینکه در ایام سوگواری یاس نبوی قرار داریم پیش‌بینی این بوده که نسبت به سال‌های گذشته میزبان حجم بیشتری از زائران باشیم.

سرپرست روابط عمومی آستان‌ قدس رضوی با بیان اینکه تاکنون آماری از میزان تشرف‌ها به حرم گزارش نشده است، گفت: میزان تشرف‌ها از لحظه سال تحویل تا روزهای آینده اعلام می‌شود.

ترجمه همزمان سخنان رهبری به سه زبان اردو، انگلیسی و عربی

هاشم‌آبادی گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری به شکل زنده و همزمان در فضای مجازی به سه زبان، انگلیسی، عربی و اردو ترجمه می‌شود.

وی یادآور شد: تدابیر لازمه برای سخنرانی مقام معظم رهبری اتخاذ شده و رواق امام خمینی(ره) و دارالمرحمه آمادگی میزبانی از عاشقان ولایت را دارد، همچنین سخنرانی رهبر معظم انقلاب به‌وسیله 50 دستگاه ال ای دی که در سطح صحن‌ها جانمایی شده نیز پخش می‌‌شود.