به گزارش پارس به نقل از مهر، سيد عباس عراقچي، عضو ارشد تيم مذاكره كننده هسته اي گفت: طی چند روز گذشته مذاكرات بسيار جدي و فشرده اي بين هيات هاي ايران و ١+٥ صورت گرفته است. اكنون زماني است كه نیاز به رايزني ها و هماهنگي هاي بيشتري وجود دارد و به همين منظور وزراي خارجه آمريكا و كشورهاي اروپايي فردا در برلين ديدار خواهند كرد و سپس بعد از نوروز و تحویل سال جدید مذاکرات مجددا از چهارشنبه ۵ فروردین ماه ۹۴ از سرگرفته خواهد شد.

مذاكرات در حالي پايان يافت كه پیش از این از حضور وزرای سایر کشورهای عضو ۱+۵ سخن گفته می شد و احتمال حضور آنها در لوزان تا صبح امروز مطرح بود.

اما اين احتمال پس از ديدار صبح امروز ظریف و کری منتفي شد و رسانه هاي خارجي اعلام كردند كه وزرا در لوزان حضور نخواهند يافت.

با وجود آنكه در چند روز اخير با توجه به پيشرفت در مذاكرات، نشانه هايي از دست يابي به راه حل در مورد همه موضوعات وجود داشت به نظر مي رسد برخي ناهماهنگي ها درميان اعضاي ١+٥ باعث شده كه طرف مقابل نيازمند مشورت هاي بيشتري باشد.

بر اين اساس با انجام مشورت های داخلی بین وزرای خارجه اروپایی و آمریکا در برلين، مذاكرات هسته ای با حضور هیئت ایرانی از چهارشنبه آينده ادامه خواهد یافت.

وزير امور خارجه كشومان در آخرين اظهارات خود اعلام كرد كه مذاكرات مثبتي در جريان است اما بايد در یکی دو نكته اختلافي همچنان مذاكره صورت گيرد.