به گزارش پارس به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان، در پیامی که در صفحه توئیتری‌اش منتشر شد نوشت: "ایرانی‌ها پیشتر انتخاب خود را کرده‌اند، تعامل با عزت."

وی در ادامه نوشت: "اکنون نوبت آمریکایی‌ها و متحدانش است که انتخاب کنند: فشار یا توافق."

سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان، نیز در صفحه توئیتری خود ضمن بازانتشار پیام ظریف نوشت که این پیام پاسخی به اظهارات اوباما است.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، دیروز در پیامی مستقیم به مردم و دولت ایران گفت: "امسال بهترین فرصت در چند دهه اخیر برای ترسیم آینده‌ای بین دو کشور وجود دارد."

وی در این پیام که به مناسبت فرا رسیدن نوروز منتشر می‌شد، گفت: "همانطور که بارها گفته ام، باور دارم که کشورهای ما باید بتوانند این موضوع را با دیپلماسی و به طور صلح آمیز حل کنند. رهبر ایران، آیت الله خامنه ای، فتوایی را علیه تولید سلاح هسته ای صادر کرده است و رئیس جمهور روحانی گفته است که ایران هرگز سلاح اتمی تولید نخواهد کرد. ایالات متحده به همراه جامعه جهانی گفته است که ایران باید در تطابق با تعهدات بین المللی اش به انرژی صلح آمیز هسته ای دسترسی داشته باشد. پس در صورتی که ایران بخواهد گامهایی معنی دار و قابل راستی آزمایی بر دارد تا به دنیا تضمین دهد که برنامه اتمی اش در واقع فقط با اهداف صلح آمیز است، راهی برای ایران وجود دارد."