به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از واشنگتن تایمز، "مارکو روبیو" سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا گفت که رئیس جمهور آتی آمریکا نباید به توافق احتمالی هسته‌ای با ایران که دولت اوباما در حال مذاکره بر روی آن است پایبند باشد.

وی که با خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" صحبت می‌کرد، گفت: آمریکا اگر چه ایده‌ال نباشد، می‌تواند به صورت یکجانبه تحریم‌های بیشتر و خردکننده‌ای علیه ایران اعمال کند.

این سناتور آمریکایی اضافه کرد که باید از ایستادگی آمریکا در عرصه جهانی برای تشویق دیگر کشورها برای انجام اقدام مشابه استفاده کرد.

البته روبیو پیش بینی کرد که ایران به زودی شرایط توافقنامه احتمالی را نقض خواهد کرد.
وی گفت: من تردیدی ندارم که از هم اکنون تا رئیس جمهور بعدی، ایران برخی از شرایط این توافق را نقض خواهد کرد.

مارکو روبیو یکی از 47 سناتور جمهوری‌خواهی بود که چندی پیش به سران ایران درباره توافق هسته‌ای نامه نوشتند.

چندی پیش 47 سناتور جمهوری‌خواه طی نامه‌ای سرگشاده به رهبران ایران اعلام کرده‌اند هرگونه توافق هسته‌ای با ایران پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معتبر نخواهد بود.

سخنان روبیو در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران و آمریکا هم اکنون در لوزان سوئیس مذاکرات خود درباره چارچوب توافق هسته‌ای ادامه می‌دهند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز اعلام کرد که مذاکره کنندگان ایرانی و آمریکایی امیدوارند که با حصول پیشرفت کافی در لوزان، سایر طرف‌های مذاکره کننده نیز هفته آینده به مذاکرات ملحق شوند تا اقدامات پایانی برای رسیدن به توافق اتخاذ شوند.

دور جدید مذاکرات هسته‌‌ای بین ایران و گروه 1+5 برای دستیابی به آنچه مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، "راه‌حل‌های پرونده هسته‌ای" خوانده است، از روز 24 اسفند (15 مارس) در لوزان، سوئیس،‌ آغاز شده است، و تا 29 اسفند (20 مارس) ادامه خواهد داشت.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در خلال مذاکرات هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی در سوئیس در بین خبرنگاران ایرانی از پیشرفت قابل توجه در مسائل فنی خبر داد.

وی در ادامه اعلام کرد که بعید به نظر می‌رسد در این دور از مذاکرات هسته‌ای شاهد حضور وزرای خارجه باشیم.