به گزارش پارس، طبق نظرسنجی «سی ان ان/او آر سی»، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا همچنان بعنوان پیشرو رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ است و از رقبای دموکرات و حتی پیشروان حزب جمهوری‌خواه آمریکا نیز جلوتر است.
 
طبق این نظرسنجی، «جب بوش» نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است و «اسکات واکر» فرماندار ایالت «ویسکانسین»، «رند پائول» سناتور ایالت ایالت «کنتاکی»، «مایک هوکابی» فرماندار سابق آرکانزاس و «بن کارسون» جراح سابق مغز و اعصاب در رتبه‌های بعدی قرار دارند که رقابت تنگاتنگی دارند. در این نظرسنجی، هریک از نامزدهای احتمالی جمهوری‌خواهان به صورت جداگانه با هیلاری کلینتون مورد مقایسه قرار گرفته‌اند.
 
نظرسنجی سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که فاصله کلینتون با نامزدهای برتر حزب جمهوری خواه بیش از ۱۰ درصد است به طوریکه هیلاری کلینتون با ۵۴ درصد از «رند پائول» با ۴۳ درصد پیشی گرفته است. از طرف دیگر، فاصله بین هیلاری کلینتون و جب بوش نیز از دو حزب دموکرات‌ و جمهوری خواه زیاد است به طوریکه نظرسنجی سی ان ان نشان می‌دهد کلینتون با ۵۵ درصد از بوش با ۴۰ درصد پیشی گرفته است.
 
در مقایسه میان هوکابی و کلینتون، نامزد جمهوری‌خواه ۴۱ درصد و گزینه دموکرات ۵۵ درصد نظرات را به خود اختصاص داده‌اند. در مقایسه میان کارسون و کلینتون نیز نتیجه ۴۰ درصد در برابر ۵۶درصد است.
 
طبق این گزارش، در رقابت بین نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، کلینتون با اختلاف حدود ۵۰ درصدی از «جو بایدن» معاون اوباما پیشی گرفته است و کلینتون از حمایت ۶۲ درصدی و بایدن از حمایت ۱۵ درصدی برخوردارند. همچنین «الیزابت وارن» با حمایت ۱۰ درصدی در جایگاه سوم قرار دارد و بقیه کاندیداهای دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از حمایت بیش از ۵ درصد بهره‌مند نیستند.
 
نظرسنجی سی ان ان/او آر سی در بین روزهای ۱۳ تا ۱۵ مارس از طریق تلفن صورت گرفت و یکهزار و نه آمریکایی در آن شرکت داشتند و به منظور آنکه نتایج از میان تمامی نمونه‌ها به دست بیاید، حاشیه خطای این نظرسنجی مثبت و منفی سه درصد است