به گزارش پارس،مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران در سال 93 امروز (چهارشنبه) گفت: امیدوارم با مقاومت ستودنی مردم ایران در برابر زیاده‌‌خواهی‌ها همراه با تلاش بی‌وقفه تیم مذاکره کننده منجر به تثبیت کامل حقوق هسته‌ای در بهره‌برداری از این منبع انرژی و منافع صلح‌آمیز آن به طور کامل تامین و تضمین شود.
 
وی از همه خبرنگارانی که در 1.5 سال اخیر با حساسیت و فعالیت بی وقفه مسائل مذاکرات هسته‌ای را تعقیب و ارتباط موثر دستگاه دیپلماسی با مردم ایران و افکار عمومی جهان را فراهم می‌‌کردند تشکر کرد.
 
افخم در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ و همچنین توافق در ۹۰ درصد مسائل فنی  اظهار داشت: گفت‌وگوهای بسیار فشرده‌ و حساسی در جریان است. چندین دور مذاکرات بین علی‌اکبر صالحی و وزیر انرژی آمریکا انجام شده ضمن اینکه گفت‌گوها و مذاکرات وزیر خارجه کشورمان با همتای آمریکایی نیز به طور فشرده بوده و امروز هم برنامه مذاکرات ادامه خواهد داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: مدیران سیاسی امروز در سطح ۱+۵ در لوزان سوئیس حاضر و برنامه‌هایی را برای گفت‌وگو و همچنین ادامه مذاکرات خواهند داشت.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: شاهد تلاش‌های بی وقفه در مذاکرات هستیم زیرا مذاکرات به مرحله بسیار حساس و پیچیده‌ای رسیده و روزهای کاری بسیار فشرده‌ای را تیم مذاکراتی ایران دارد.
 
افخم به تلاش برای کم کردن فاصله‌ها در مذاکرات اشاره کرد و گفت: در حوزه‌ مسائل فنی پیشرفت‌های خوبی رخ داده است.
 
وی با اشاره به سخنان علی اکبر صالحی مبنی بر توافق در ۹۰ درصد مسائل فنی اظهار داشت: بخش زیادی در مسائل فنی حل شده، در عین حال هم در حوزه مباحث سیاسی و تحریم‌ها گفت‌وگوها با حساسیت همچنان ادامه دارد و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در حال پیگیری موضوعات با ابعاد حقوقی و پیچیده‌ است.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: باید روزهای آینده به انتظار نشست که چه مباحثی در مذاکرات هسته‌ای پیگیری خواهد شد.