به گزارش پارس به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی در لوزان سوییس گفت: در عمده مسایل به نقاط تفاهم مشترک رسیده‌ایم، فقط یک مورد اختلافی که بسیار هم مهم است باقی مانده که در گفت‌وگوهای عصر امروز تلاش می‌کنیم، آن را حل و فصل کنیم.
 
وی افزود: در صورتی که این مورد به نتیجه مورد رضایت طرفین برسد می‌شود، گفت در مجموع مسایل فنی، تکلیف کم و بیش روشن شده است.
 
وی با اشاره به این‌که «حل موضوع هسته‌ای، قاعده تعاملات بین‌المللی و سیاسی جهان را تغییر خواهد داد»، تصریح کرد: حل موضوع هسته‌ای ایران به قدری مهم و بزرگ است که خیلی‌ها همچون رژیم صهیونیستی که منافع‌شان در بحران‌سازی است به دنبال وارد کردن خدشه در روند مذاکرات هستند.
 
رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به اصل کلی که تیم مذاکره کننده ایرانی آن را دنبال می‌کند یعنی هیچ توافقی نخواهد شد، مگر آن‌که درباره همه چیز توافق شود ، تصریح کرد: در بعد فنی یکی از مواردی که بسیار هم مهم است، قرار شد در جلسه‌ای با حضور وزیران امور خارجه دو کشور آن را مورد بحث و بررسی قرار بدهیم.
 
وی گفت: ما قطعا در چهارچوب حفظ منافع ملی حرکت می‌کنیم و تلاش ما حفظ نشاط فعالیت‌های هسته‌ای، عبور نکردن از خطوط قرمز ترسیم شده و لحاظ کردن منافع ملی و حاکمیتی نظام است.
 
خبر دیگر این‌که یک مقام بلندپایه آمریکایی اعلام کرد: به طور قطع در شناسایی گزینه‌های فنی در مذاکرات هسته‌ای با ایران به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم اما هنوز مسائل دشواری وجود دارد که باید حل و فصل شوند.