به گزارش پارس به نقل از ایسنا: سایت خبری مصدرک که از صبح روز چهارشنبه به پوشش اخبار مراسم 22 بهمن پرداخته بود، در گزارش دیگری به انعکاس تصاویری از این راهپیمایی پرداخت و نوشت که این تصاویر، تصاویر اولیه آغاز راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که در آن میلیون‌ها ایرانی به خیابان‌ها آمده‌اند.

این سایت مصری نوشت که در تهران راهپیمایی به میدان آزادی که نماد انقلاب است، ختم می‌شود و در آن مسوولان ارشد ایرانی از هشت مسیر به سمت این میدان به مردم می‌پیوندند.

این سایت نوشت: آن‌ها(راهپیمانان) شعارهایی در حمایت از انقلاب و رهبری، آزادی و استقلال ایران، مرگ بر آمریکا و استعمار سرداده و بر پایبندی به اهداف انقلاب اسلامی تاکید کردند و خواهان وحدت میان مسلمانان و ایستادگی در برابر دشمن واقعی هستند.

مصدرک هم‌چنین به انتشار و بازنشر سخنان دکتر روحانی در این مراسم پرداخت.

روزنامه "سبا نت" یمن نیز نوشت که ایران امروز سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را در سایه دستاوردهای بزرگ تمدنی جشن گرفت.

این روزنامه با اشاره به حضور بیش از 250 روزنامه نگار خارجی برای پوشش اخبار این مراسم به پیوستن مسوولان ارشد ایرانی از جمله حسن روحانی رییس جمهور و اعضای هیات دولت به خیل راهپیمانان پرداخت.

این رسانه هم‌چنین در ادامه به طرح نکاتی از سخنان حسن روحانی در این روز پرداخت و خاطرنشان کرد که روحانی تاکید کرده است که کشورش این توانایی را دارد که همه مشکلات را به واسطه وحدت و اتحاد حل کند و ایران را به توسعه و پیشرفت برساند و به کشورهای همجوار نیز کمک کند.

الیوم السابع چاپ مصر نیز نوشت که ایران روز چهارشنبه در حالی که به مذاکراتش با قدرت‌های جهانی بر سر برنامه هسته‌یی‌اش ادامه می‌دهد، سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را که در سال 1979 به پیروزی رسید، را گرامی داشت.

این روزنامه همچنین به انتشار گزارش تصویری از راهپیمای امروز پرداخت.

سایت Slabnews نیز به شعارهای تظاهرکنندگان دراین روز اشاره کرد و نوشت که تظاهرکنندگان ایرانی اعلام کردند دست‌های ملت خالی نیست و آماده جنگی بزرگ است. آن‌ها تاکید کردند که ملت از رفتارهای جنون‌آمیزی که دشمنان انجام می‌دهد و یا اجرای گزینه‌های آمریکا نمی‌ترسد.

تظاهرکنندگان هم‌چنین شعار می‌دادند که از هرگونه توافق هسته‌ای که عزت ایران و حقوقش در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حفظ کند، حمایت می‌کنند و مخالف هرگونه توافقی هستند که به ضرر حقوق ملت ایران باشد.

شبکه‌های خبری المنار، المیادین، سایت‌های بوابه الفجر ، بوابه نیوز و روزنامه تشرین نیز به انتشار و بازتاب خبر این مراسم و سخنرانی روحانی پردختند.

شبکه المنار نوشت که از ساعت 9 صبح راهپیمایی میلیونی مردم در تهران در گرامیداشت سی‌وششمین سالروز انقلاب اسلامی ایران آغاز شد.

این شبکه در ادامه گزارش تصویری را از میدان آزادی در همان ساعت اولیه منتشر کرد که خیل عظیم راهپیمایان را در اطراف میدان نشان می‌دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره نوشت: ایران همزمان که به مذاکرات هسته‌ای اش با گروه 1+5 ادامه می‌دهد سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن گرفت.

آسوشیتدپرس درباره راهپیمایی 22 بهمن نوشت: تصاویر شبکه‌های تلویزیون ایران نشان دهنده حضور میلیون‌ها ایرانی در تهران و دیگر نقاط این کشور در روز چهارشنبه به مناسب پیروزی انقلاب است. شرکت کنندگان در خیابان‌ها شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دادند. در 11 فوریه سال 1979 پیروان(حضرت) آیت الله خمینی توانستند رضا شاه را از کشور بیرون و پیروزی انقلاب اسلامی را اعلام کنند. در سال‌های اخیر ایرانی ها از روز 11 فوریه (22 بهمن ) برای نشان دادن اعتراض‌شان نسبت به تحریم‌های غرب استفاده کرده‌اند که به بهانه برنامه هسته‌ای ایران علیه این کشور اعمال شده است.

همچنین خبرگزاری شینهوا با اعلام برگزاری راهپیمایی روز 22 بهمن در نقاط مختلف کشور نوشت: ایران در حالی‌که برای رسیدن به یک توافق نهایی با گروه 1+5 بر سر برنامه هسته‌ای اش تلاش می کند بار دیگر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن گرفت.

به گزارش شینهوا ، مردم درتهران پایتخت ایران روز چهارشنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی که حاوی شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل بود به خیابان ها آمدند. شرکت کنندگان در شعارهای خود از حق این کشور نسبت به برخورداری از انرژی هسته‌ای حمایت کردند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: مردم ایران روز 11 فوریه در سالروز پیروزی انقلابشان به خیابان‌ها آمدند.