به گزارش پارس به نقل از فارس، سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جمع راهپیمایان تهرانی در میدان آزادی ضمن گرامیداشت یوم‌الله 22 بهمن اظهارداشت: اکنون 36 سال از خواست مردم برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی گذشت اما هنوز آرمان ملت ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی دو آرمان و ارزش در کنار خود دارد تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی و دین‌سالاری دو آرمان و ارزش هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند چراکه جمهوری اسلامی تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ است.

روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی تجلی حکومت خداوند در قامت ملت رشید است، جمهوری اسلامی اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هوشیار است که باید بدانیم ریشه‌های انقلاب، آرمان‌ها و اصولمان تغییرناپذیر خواهد بود و اگر در فروع و اجرای آن چیزی مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق رای خواهد بود.

رئیس‌جمهور با اشاره به فرمایش بنیان‌گذار کبیر انقلاب مبنی براینکه جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد تصریح کرد: اسلامیت ما عین جمهوریت و جمهوریت ما عین اسلامیت است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است که همه باید به این نظام احترام بگذاریم و خواهیم گذاشت چراکه خواست ملت در کنار نظام جمهوری اسلامی استقلال بود و مردم در طول سال‌ها برای استقلال مبارزه کردند.