به گزارش پارس به نقل از مهر، در حالی که اختلاف نظر دولتمردان آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مناسبات این رژیم با واشنگتن را دچار تنش محسوسی کرده، اقدام اخیر مقامات آمریکایی در مونیخ از شدت یافتن این تنش ها حکایت دارد.


هفته نامه اشپیگل با طرح این مسئله از دیدار «جان کری» وزیر خارجه و «جو بایدن» معاون اول رئیس جمهوری آمریکا با رقیب انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو» در مونیخ خبر داد. بر این اساس این دو با «ایزاک هرتسوگ» رهبر حزب اپوزیسیون «کار» در حاشیه پنجاه و یکمین کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار و گفتگو کرده اند.

رسانه های اسرائیلی نیز امروز یکشنبه با انتشار این مطلب از «دیدار غیررسمی» مقامات دولت آمریکا با هرتسوگ خبر داده و آن را به منزله مخالفت واشنگتن با انتخاب مجدد نتانیاهو در انتخابات پارلمانی پیش روی رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده اند.

طی هفته های گذشته اختلاف دو حزب حاکم دموکرات و جمهوریخواه آمریکا بر سر اعمال تحریم های جدید علیه ایران و نیز دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره بالا گرفته است. صهیونیست ها به ویژه از دیدار بایدن و کری با رقیب نتانیاهو به این دلیل انتقاد کرده اند که اوباما طی مصاحبه ای تاکید کرده در سفر نخست وزیر اسرائیل به آمریکا با وی دیدار نخواهد کرد.

اوباما علت این تصمیم را نزدیکی تاریخ سفر نتانیاهو به آمریکا در ماه مارس، به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمان اسرائیل (کنیست) عنوان کرده است.