به گزارش پارس به نقل از فارس، گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امشب (یکشنبه) در مسجد جامع المهدی شهرری با سخنرانی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق برگزار شد.


وی در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: بنده فعلاً قصد صحبت کردن و سخنرانی ندارم اما دعوت آقای مجاهد امام جمعه شهر ری و هیئت امنای مسجد جامع المهدی را به دیده منت پذیرفتیم.

جمعیت حاضر در ابتدا، حین و پایان سخنان محمود احمدی‌نژاد مکرر شعار دادند که «نه سازش نه تسلیم، انرژی هسته‌ای» و «قسم به هر چی مَرده، احمدی‌ برمی‌گرده».

غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم، مرتضی تمدن استاندار سابق تهران، سیدمجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس جمهور سابق و جوانفکر مدیرعامل اسبق روزنامه ایران در این سفر احمدی‌نژاد را همراهی می‌کردند.

احمدی‌نژاد در ابتدای ورود خود به مسجد جامع المهدی در پاسخ به سؤال متعدد خبرنگاران مبنی براینکه خط قرمز شما چیست و یا اینکه آیا امشب سکوت خود را خواهید شکست، به «لبخند زدن» بسنده کرد.

رئیس جمهور سابق کشورمان در بخشی سخنرانی خود به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و البته به ضعف‌ها و مشکلات نیز پرداخت و گفت که اگر قرار باشد مشکلات کشور مورد نقد قرار بگیرد تنها کسی که می‌تواند این مشکلات را نقد کند من هستم چرا که جای‌جای ایران را دیده‌ام.

احمدی‌نژاد در بخشی از سخنرانی خود تأکید کرد که امروز باید همه دنیا بداند که هیچ کس نباید و نمی‌تواند خیال کند که می‌تواند اراده و سیاست خود را به ملت ایران تحمیل کند چرا که ملت ایران دیگر اجازه نمی‌دهد آنان برای‌شان تصمیم‌گیری کنند.