به گزارش پارس به نقل از تسنیم ؛  آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی در محل دفتر امام جمعه مشهد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در ادامه انقلاب انبیای الهی شکل گرفته است و هدف اصلی آن نیز این بوده است که زمینه استکبارستیزی را در دنیا فراهم کند و از طریق مقدمات ظهور حکومت معصوم فراهم شود.

وی با اشاره به تاثیرات دوگانه انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: این انقلاب از یک‌سو زمینه منفورشدن استکبار جهانی را فراهم کرده است و از سوی دیگر زمینه بسط و توسعه اسلام‌گرایی را فراهم کرده است. دنیا تاکنون این موج عظیم اسلام‌گرایی را در خود ندیده است.

آیت‌الله علم الهدی گفت: مردم دنیا از گفتمان و تئوری مدرنیسم دل‌زده و خسته شده‌اند زیرا در مدت 250 ساله خود رهاوردی جز قتل و غارت نداشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم شاهد این بودیم که نوعی تقسیم‌بندی دوگانه در جهان صورت گرفت و مرزهای جغرافیایی میان ابرقدرت‌های شرق و آمریکا و اروپا تقسیم بندی شد و سایر ملت‌ها به عنوان مستعمره این کشورها قرار گرفتند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: براساس این تقسیم بندی دو بلوک اصلی حاکم در آن زمان، یعنی بلوک شرق و غرب شروع به قدرت نمایی در مقابل یکدیگر کردند و برای اینکه سلطه خود را در دنیا حفظ کنند و بتوانند رابطه استثماری با سایر کشورها را نیز تثبیت کنند چاره‌ای جز افزایش قدرت خود نداشتند.

وی افزود: آنها ابزار توسعه ارتباطات را نیز در راستای توسعه طلبی و قدرت طلبی خود استفاده کردند و فکر همه چیز را کردند اما در این میان تنها یک مسئله تمامی معادلات و تئوری‌های آنها را برهم زد و آن هم انقلاب اسلامی ایران بود.

امام جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کوچک‌ترین خدشه‌ای در تقسیم بندی غربی و شرقی دنیا ایجاد نشده بود اما ‌پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمامی معادلات را به هم ریخت، علاوه بر این پس از این انقلاب جریان یکطرفه ارتباطات و توسعه فناوری نیز از میان رفت و دیگر غربی‌ها نمی‌توانستند سایر ملت‌ها را عقب نگه دارند و آن‌ها را استثمار کنند، زیرا در شرایط فعلی یکی از مهمترین ملاک‌های پیشرفت در هر جامعه‌ای سطح فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: به برکت پیروزی این انقلاب، امروز شاهد هستیم که در تمامی نقاط دنیا فریاد مرگ بر آمریکا بلند شده است و دیگر مانند گذشته کشورهای قدرتمند نمی‌توانند استثمار کنند زیرا در این صورت با استفاده از همین وسایل ارتباط جمعی به سرعت رسوا می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به تدوین سند راهبردی آمریکا افزود: این سند به خوبی از سوی رسانه‌ها به آن پرداخته نشد اما حاوی نکات مهمی است که مهمترین آن این بوده که به دلیل التهاباتی که آمریکا با آن روبه‌رو است تدوین این سند در چهار سال گذشته صورت نگرفته است.

آیت‌الله علم الهدی افزود: نکته کلیدی این سند این بوده که در آن قید شده آمریکا به عنوان رهبر سیاسی دنیا خود را مسئول تمامی حوادث و رویدادها نمی‌داند؛ در این جمله یک نکته مستتر است. از سویی خود را رهبر سیاسی دنیا می‌دانند و از سوی دیگر خود را در قبال حوادث مسئول نمی‌دانند و سئوال این است که آیا این مسئله تناقض ندارد؟ یعنی چگونه می‌توان هم رهبر سیاسی دنیا بود و هم مسئولیتی در قبال حوادث نداشت.

وی بیان کرد: از سوی دیگر براساس این سند آینده آمریکا حتی برای خودشان نیز قابل پیش بینی نیست و معنای اصلی این سند این است که آمریکا قدرت مهار جریانات و اتفاقات را ندارد.

امام جمعه مشهدمقدس خاطرنشان کرد: تمامی این مسائل تاثیرات بارز انقلاب اسلامی ایران است که از سویی زمینه فروپاشی شوروی را فراهم می‌کند و از سوی دیگر سبب می‌شود آمریکایی که خود را رهبر سیاسی دنیا تلقی می‌کند، خود را در قبال وقایع مسئول نداند.