به گزارش پارس به نقل از العالم، "شیخ نعیم قاسم" گفت : ایران الگوی استقلال و آزادی است و قدرت خود را در همه صحنه های منطقه ای و بین المللی ثابت کرده است.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: ایران تکیه گاهی برای حفظ امنیت ملی در منطقه است و همه کشورهای منطقه برای حفظ انسجام خود نیاز به همکاری با ایران دارند .

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: ایران به سه مساله بسیار اهمیت می دهد و به نفع ما است که به این سه مساله اهمیت بدهیم و به آن پایبند باشیم مساله اول عدم وابستگی به شرق و غرب است مساله دوم تلاش برای آزادسازی فلسطین است و مساله سوم نیز حفظ وحدت امت اسلامی است.

شیخ نعیم قاسم روز شنبه در مراسمی که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جنوب بیروت برگزارش شده بود، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی پربرکت در ایران نعمتی از طرف خداوند متعال برای ما است . امام خمینی (ره) با رهبری انقلاب اسلامی توانست ماهیت زیبای دین اسلام را به جهانیان نشان بدهد.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران باعث بیداری جهان اسلام و آگاهی ملل منطقه و تغییر نگاه ها به اسلام شد.

شیخ نعیم قاسم اعلام کرد: ایران حامی بزرگ مقاومت و آزادسازی فلسطین است، خیر و برکت ایران به لبنان و مقاومت رسیده است. ایران به اهدافی که به آن ایمان دارد، دست یافته است و ما نیز توانستیم مناطقی را از اشغال آزاد کنیم و عزت خود را در میدان جنگ ثابت کنیم و به اهدافمان برسیم .
شیخ نعیم قاسم همچنین بر لزوم توسعه روابط عربستان و ایران تأکید کرد و گفت : منافع همه کشورها و ملت های منطقه ایجاب می کنند که با همدیگر همکاری کنند .

معاون دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد : افرادی که تصور می کنند ایران برای منطقه خطرناک است ، با دقت در تاریخ ۳۶ ساله ایران خواهد فهمید که ایران همیشه حامی ملت ها و کشورهای منطقه بوده است و هرگز اقدامی علیه ملتی از ملل منطقه انجام نداده است و پیشگام خدمت به مردم و ملت ها بوده است.