به گزارش پارس به نقل از «نسیم»،‌ غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران  به مناسبت دهم آذر سالروز شهادت آیت‌الله شهید مدرس و روز مجلس اظهار داشت: مدرس مردی با ایمان مومن حقیق عابد زاهد اهل دعا و قلبی خدا اشنا داشته و مردی فقیه مفسر قران مدرس نهج ابلاغه و مدرس بزرگ بوده است.

وی افزود: شهید مطهری احترام بالایی برای حاج میرزا علی آقای شیرازی در تفسیر نهج البلاغه بوده، که او هم شاگرد مردس بوده و بسیاری از علما از شاگران ایشان بوده اند.مدرس شجاع و با شهامت و نترس بوده و مدرس الگوی نمایندگی مجلس در جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم تهران گفت: آیت الله مدرس اوضاع جهان به ویژه جهان اسلام را میشناخته و به مسائل اقتصادی و سیاسی هم مسلط بوده است.

وی تصریح کرد: مدرس معتقد به حکومت دینی بوده است و سیاست را عین دیانت و دیانت را عین سیاست می دانسته بی رابطه نیست که سکولار ها که به رابطه جدایی دین از سیاست معتقدند و این مساله استکباری را در کشور ما ترویج می کنند دل خوشی از مدرس ندارند.

حداد عادل ادامه داد: خطاب به مدرس می گوییم اگر 70 سال پیش تو را مظلومانه تبعید کردند و زندانی کردند و به شهادت رساندند و از کسی صدایی برنخواست امروز ملت ایران با انقلاب اسلامی با پیروی از بزرگ مردی که تو را در زندگی سیاسی دیده بود ، ملت ایران با پیروی از امام خمینی ، با تقدیم بیش از یک میلیون شهید و جانباز و آزاده انقلاب اسلامی را در ایران به پیروزی رساند و حکومت اسلامی را که آرزوی تو بود را در ایران مستقر کرد و دست انگلیس  را از کشور کوتاه کرد.

وی افزود: اگر مدرس امروز بود با ما می گفت من جان خود را بری حفظ اسلام و حفظ استقلال کشور فدا کردم،  ‫آرزوی مدرس یعنی استقرار حکومت اسلامی و کوتاه کردن دست انگلیس را محقق کردیم.

حدادعادل خاطرنشان کرد: مدرس اگر امروز بود به ما می گفت اگر آمریکا میخواهد به بهانه هسته ای و با ابزار تحریم در ایران راه نفوذ پیدا کند ما این راه را باید ببندیم،به ما ما می گفت گول لبخندان دشمنان را نخورد.

وی تاکید کرد: مبادا طوری شود مستکبران هوس کنند در شئون کشور و با تمدید و شل و سفت کردن تحریم ها، بخواهند در سیاست داخلی ایران مداخله کنند.

نماینده مردم تهران در پایان گفت: دانشجویان نیز در 16 آذر از استقلال کشور دفاع خواهند کرد.