به گزارش پارس به نقل از  فارس، «چاگ هیگل» وزیر دفاع پیشین ایالات متحده که چندی پیش از این سمت کناره‌گیری کرد، دیروز (پنجشنبه) در پی اظهارنظر درباره کناره‌گیری‌اش گفت که «اختلاف جدی» با آقای رییس جمهور نداشته است.

هیگل که روز گذشته، برای نخستین بار از تاریخ 24 نوامبر، به پرسش‌ها درباره کناره‌گیری‌اش پاسخ می‌گفت، اظهار داشت که «زمان برای این کار فرا رسیده بود».

هنگامی که «باراک اوباما» رییس جمهور آمریکا، کناره‌گیری هیگل را اعلام کرد، با «نمونه» خطاب کردن سناتور پیشین حزب جمهوری‌خواه و رئیس پنتاگون، اینگونه نشان داد که کناره‌گیری تصمیم هیگل بوده است. وی افزود هیگل به او گفته است که «مشخص است که ... زمان مناسب برای پایان دادن به خدماتش فرارسیده است».

این در حالی است که پیش از این هیگل گفته بود که تحت فشار دولت اوباما و کمتر از دو سال از زمانی که ریاست پنتاگون را برعهده گرفته بود، مجبور به استعفا شده و درباره راهبرد دولت آمریکا در خصوص عراق و سوریه و عدم نفوذ خود بر فرآیند تصمیم‌گیری درباره این مسئله ابراز ناراحتی کرده بود

بنا بر اعلان رسمی کاخ سفید، اوباما بنا دارد امروز (جمعه)، جانشین هیگل را معرفی کند. شبکه سی‌ان‌ان به نقل از برخی منابع خبر داد که «اشتون کارتر» به احتمال زیاد به عنوان نامزد وزارت دفاع آمریکا معرفی می‌شود(اینجا).

منابع دولت آمریکا پیشتر خبر داده بودند که اوباما بر روی لیستی از نامزدهای احتمالی کار می‌کند که «اشتون کارتر» معاون سابق وزیر دفاع آمریکا، جلودار این لیست برای احراز سمت ریاست پنتاگون است(اینجا). کارتر از اکتبر 2011 تا دسامبر 2013 بعنوان معاون وزیر دفاع آمریکا فعالیت کرد و پیش از آن بعنوان خریدار ارشد تسلیحات پنتاگون بود.