• لینک کوتاه
 • کد خبر: 243154

  عضو هیئت رئیسه مجلس با طرح این سوال که آیا می‌شود گذشته آمریکایی‌ها را نادیده گرفت، گفت: تا نابودی کامل آمریکا در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنیم.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس و نماینده مردم تهران در خانه ملت در مناظره همایش زنده باد مرگ بر آمریکا که با حضور مصطفی کواکبیان برگزار می‌شد، در سخنانی گفت: بنده با آقای کواکبیان موافقم که عنوان برنامه می‌توانست بهتر باشد. زیرا صحنه رقابت سیاسی را می‌توان به صحنه ایدئولوژیک بسط داد.

  وی افزود: در کلیات باید بدانیم هدف از بیان چنین عنوانی که معصوم در نینوا هدف از قیام را امر به معروف اعلام و سعی کرد اتمام حجت کند، این اتمام حجت با همه حتی فرمانده لشکر بود؟ آیا معنای این اتمام حجت با مذاکره‌ای که می‌گویند یکی است؟ 

  بذرپاش تاکید کرد: سوال من این است که آیا مقصود گوینده از این واژه با واژه‌ای که مقصود معصوم بوده است، یکی است؟ آنچه مسلم است این است که امام حسین(ع) حتی در برابر عمر سعد هم اتمام حجت کرد.

  عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه امروز ما الگوی تعریف شده‌ای از انقلاب داریم که همه بر آن متفق هستند که امام خمینی طرح آن را گذاشت، اما در این 35 سال انقلاب برای اینکه رقیب را به در کنند، استراتژی بازی ایدئولوژی را در دستور قرار دادند و از این طریق با مردم بازی سیاسی کردند. 

  بذرپاش با بیان اینکه بازی ایدئولوژیک با دین مردم در دستور کار برخی سیاسیون قرار گرفته است، گفت: سوال این است که آیا این کار اصولا درست است که اتفاق بیفتد یا خیر؟ 

  وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان احمدی روشن و علیمحمدی اظهار داشت: ما در مقابل دستاوردهای شهدا آسان صحبت می‌کنیم، اما باید گفت مصطفی شرمنده‌ایم.

  عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه در مورد تسخیر لانه جاسوسی و اینکه برخی در تسخیر آن نقش داشتند تصریح کرد: در مورد اینکه دوستانی در تسخیر لانه جاسوسی بودند، این حرف کاملا درست است. اما در حال حاضر این دوستان پشیمان هستند و برخی از آنها نیز از این 400 نفر بزرگوار که این کار را کردند اسم‌شان در رسانه‌ها نیامد به طوری که یا شهید شدند و یا گمنام ماندند.

  وی با بیان اینکه امروز ما مبارزه را شروع کردیم و یقین داریم اگر دقیقا به وظایفمان ادامه دهیم شهد پیروزی را خواهیم چشید، گفت: این را امام راحل به ما یاد داده است به طوری که ما به یاری خدا تا نابودی کامل آمریکا در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنیم.

  بذرپاش در ادامه اظهار داشت: آیا می‌شود همه گذشته، انهدام هواپیمای مسافربری و کشتار مردم بیگناه، تحریم‌هایی که از قبل از انقلاب و از سال 32 شروع شده و مربوط به گذشته است را کنار بگذاریم و بگوییم اینها بدبینی است؟ 

  بذرپاش ادامه داد: همه تلاش ما در مذاکرات برای مسائل و موارد پیرامون تحریم از سال 88 به این طرف است و طرف غربی همه شبکه‌های رسانه‌ای را از چند سال پیش ایجاد کرد.

  وی تاکید کرد: پس از توافق ژنو 4 بسته پیشنهادی ارائه شد.

  این نماینده مجلس با بیان اینکه اولین بار است که آمریکا به سفیر یک کشور ویزا نداده است، افزود: در زمان سخنرانی روحانی در سازمان ملل حتی یک رئیس جمهور پای صحبت‌های ایشان ننشسته بود.

  بذرپاش با بیان اینکه در سالهای گذشته در کشور شعار نه غزه نه لبنان مطرح شد، اظهار داشت: جهت اطلاع عرض می‌کنم که همان شعارهایی که می‌دادند امروز برای ما مشکل ایجاد کرده و مشکل ما با آنها ایجاد تروریست‌هایی مانند داعش است. بنده معتقدم که نظام اشتباه نکرده که امنیت ملی را در مرز غزه، لبنان و سوریه ایجاد کرده است.

  وی تصریح کرد: آیا این درست است که وقتی ما می‌خواهیم گزاره‌ای را رد یا تایید کنیم از واژه 10 بار از یک سوراخ گزیده شدن را به کار ببریم؟ اینکه از واژه 10 بار از یک سوراخ گزیده شویم، به ما ابله می‌گویند. کجای دنیا درباره  امنیت ملی‌شان اینگونه سوال می‌کنند؟

  به گزارش تسنیم، بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه صدا و سیما که از خودمان است از بی‌بی‌سی و صدای آمریکا بهتر است، گفت: در اینجا این سوال مطرح می‌شود که چرا سرویس اطلاعاتی انگلیس تا این اندازه بی‌محابا از دوستان حمایت می‌کند؟ چرا الجزیره که متعلق به قطر است و دستش در کشتار مردم عراق و سوریه دیده می‌شود از سیاست‌های شما (خطاب به کواکبیان) حمایت می‌کند؟

  وی در همین زمینه خطاب به کواکبیان گفت: سخن بنده این است که پس شما هم رسانه کم ندارید؛ ما غصه شما را نمی‌خوریم. بحث این است که 400 بزرگواری که در تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان سال 58 حضور داشتند خیلی برو و بیا نداشتند.

  بذرپاش با طرح این سوال که اگر این کار درست بود چه دلیلی برای پشیمانی وجود دارد، تاکید کرد: برخی مصاحبه کردند و تکذیب هم نکردند، اما ما به آنهایی که در تسخیر لانه جاسوسی بودند می‌نازیم، ذخایر انقلاب البته خیلی بیش از این حرفهاست.

  وی با بیان اینکه ما معتقدیم شهدا ذخایر انقلاب هستند، خطاب به کواکبیان تاکید کرد: شما از بنده سوال می‌کنید که پلان و نقشه ما در مورد مذاکرات چیست، سوال بنده این است که آیا ما نباید مذاکره کنیم؟ شما (کواکبیان) از مذاکره پیراهن سیاسی دوختید و اقداماتی کردید که در مذاکره از نیرویی خارجی استفاده کردید و گفتید که بیایید با ما مذاکره کنید و دلیل هم این بود که معتقد بودید نباید رقبای ما در انتخابات پیروز می‌شدند. آیا غیر از این است؟ ایا این درست است که جان ‌کری می‌گوید اگر با ما مذاکره نکنید جمهوریخواهان در کنگره پیروز می‌شوند؟ حرف ما این است که سطح امنیت ملی را به سطح سیاسی نبرید. 

  این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه ما 3 نسل تحریم داشتیم که بسیاری از آن در دوره هاشمی رفسنجانی بود، تاکید کرد: نسل دوم تحریم‌ها در دوره خاتمی اتفاق افتاد، اما بحث ما بر سر نسل سوم تحریم‌هاست.

  بذرپاش همچنین خطاب به کواکبیان اضافه کرد: رفقای شما به مردم خیانت کردند؛ خاویر سولانا در جریان مذاکره هسته‌ای به ایران پیشنهاد فریز تو فریز داد که پس از آن رفت تا جزئیات را بیاورد، اما پس از آن به انتخابات سال 88 رسید و در جریان آن شما رای مردم را قبول نکردید.

  وی در همین زمینه ادامه داد: در جریان فتنه سال 88 اوباما و وزیر خارجه آلمان علیه ایران موضع گرفتند، اتفاقا آقای میردامادی نیز در آن دوره مشغول تدارک برنامه‌هایی علیه نظام بود. اوباما در تلویزیون گفت که اصلا کشور و دولت ایران مشروعیت ندارد.

  این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اگر همه تحریم‌ها را امروز بردارند تازه به سال 88 برمی‌گردیم، افزود: اگر امروز همه تحریم‌ها برداشته شود تازه به سال 88 برمی‌گردیم که دوستان شما (کواکبیان) سبب این تحریمها شدند و کاسه را بر هم زند.

  بذرپاش با بیان اینکه مسئله ما مذاکرات نیست تاکید کرد: بنده در دوره اصولگرایان یاد عثمانی‌ها و در دولت اصلاح‌طلب‌ها هم به یاد دوره قاجار می‌افتم. آیا در عهدنامه پاریس هم برای منافع ایران بحث نکردند؟ آیا در زمان عهدنامه ترکمنچای که آن را امضا کردیم صحبت از منافع ملی نبود؟ آیا حتی در زمان کاپیتولاسیون هم روشنفکران نمی‌گفتند به خاطر امنیت ملی مذاکره می‌کنیم و باید کاپیتولاسیون را امضا کنیم؟ آقای کواکبیان مشکل ما این است که می‌خواهیم کلاه سر مردم نرود.

  وی با تاکید بر اینکه ما نمی‌خواهیم طرفهای مذاکره کننده غربی ما را تحویل بگیرند و بعد بروند در سازمان ملل علیه ایران بگویند، گفت: اگر در سوریه از اسد حمایت نمی‌کردیم و در عراق نیز جلوی داعش و آمریکا را نمی‌گرفتیم، امروز آنها در کف خیابانهای تهران قدم می‌زدند و آدم می‌کشتند.

  بذرپاش خطاب به شکوری راد گفت: دعای فرج خوب است و آقای شکوری راد هم اعتقاد داشته باشد و بخواند. من دروغ نگفتم و شمارا هم متهم به دروغ نکردیم و اسمی هم از آقای اصغرزاده نبردم. بزرگترین دروغ تاریخ را شما گفتید. 60 سال بعد از کودتای 28 مرداد معلوم شد که آمریکا در آن دست داشت و 60 سال دیگر معلوم می‌شود که به دوستان شما کمک کردند که فتنه ایجاد شود.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من نگفتم دولت اصلاحات همان دولت قاجار است. گفتم در برخی اوقات در دولت اصلاحات یاد دولت قاجاریه می‌افتم. سعی نکنید در ساحت دین مردم و فرهنگ فضای دوقطبی ایجاد کنید. لااقل مانند آمریکا باشید. آنها کوچکترین عدولی از اصول ایدئولوژیک خود انجام نمی‌دهند اما شما برای وصول به اهداف سیاسی دین خدا را هم زیر سوال می‌برید.

  بذرپاش با بیان اینکه نسخه ملت ایران پیشرفت ذیل ایدئولوژی است تاکید کرد: آقایان با حصر بازی نکنید. بنای شما کلا تخریب رقیب است. طرف 24 میلیون رای آورد، اما نماد جمهوریت نبود؟ شما با 18 میلیون رای نماد جمهوریت هستید؟ آقای اکبر گنجی نماد تندروی بود یا ما؟ شما کلا از منافع ملی استفاده ابزاری کردید. ما در دولت خاتمی به محور شرارت معرفی شدیم. شما کوچکترین منتقد را با آهنگ افراطی‌بودن بیرون می‌کنید، اما ما این کار را انجام نمی‌دهیم.

  وی با اشاره به مقایسه قیام امام حسین(ع) با مذاکرات خاطرنشان کرد: مذاکره حضرت علی‌اصغر و تیر سه شعبه مذاکره سختی بود، مذاکره زینب کبری(س) و عمر سعد البته مذاکره بدی بود. لذا نباید از کربلا و عاشورا برای توجیه مذاکرات خود و اهداف سیاسی و جناحی بهره‌برداری کنیم.

  آلمان استکبار انگلیس تلویزیون دین عضو هیئت رئیسه مجلس فتنه لبنان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هیئت رئیسه
  • علي
   پاسخ

   اقاي بذرپاش مصاحبه كرده يا مناظره؟؟؟ اين چه اطلاع رساني هستش كه فقط بذرپاش رو نوشتين پس كواكبيان چي؟

  • مردم ایران
   پاسخ

   احمدی نژاد و ادبیات اش و شما ها باعث شدی .ما مردم همه چیز زا خوب می فهمیم

  • ناشناس
   پاسخ

   شما هم که به یک طرف غش میکنید

  • ناشناس
   پاسخ

   خدا این فتنه را از شما نگیرد که چند سال است شما از آن نان میخورید.

  • ناشناس
   پاسخ

   به قول دوستان نماینده تان ،احسنت....

  • ناشناس
   پاسخ

   با نگاهی به قطعنامه های شورای امنیت درباره پرونده اتمی ایران در سالهای گذشته و متعاقب آنها اجرای تحریمها از سوی دولتهای غربی نشان می دهد که وضعیت واقعی این داستان چگونه است. در اینجا ترتیب و تاریخ قطعنامه ها را می آورم:
   الف. اولین قطعنامه، ۱۶۹۶ در تاریخ ۳۱ جولاى ۲۰۰۶ ، ۹ مرداد ۱۳۸۵
   ب. دومین قطعنامه، ۱۷۳۷ در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶، ۳ دی ۱۳۸۵
   ج. سومین قطعنامه، ۱۷۴۷ در تاریخ شنبه ۲۴ مارس ۲۰۰۷ – ۴ فروردین ۱۳۸۶
   د. چهارمین قطعنامه، ۱۸۰۳ در تاریخ دوشنبه ۰۳ مارس ۲۰۰۸ – ۱۳ اسفند ۱۳۸۶
   ه. پنجمین قطعنامه ۱۸۳۵ در تاریخ شنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۰۸ – ۶ مهر ۱۳۸۷
   و. ششمین قطعنامه ۱۹۲۹ در تاریخ چهارشنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۰ ۱۹ خرداد ۱۳۸۹
   از مجموع شش قطعنامه صادر شده شورای امنیت که پس از ارجاع پرونده به شورای امنیت و متعاقب بیانات آقای احمدی نژاد در مورد هولوکاست و سایر نکات ایشان و البته با لجاجت و عناد غرب و فشار اسراییل و لابیهای آن در غرب صورت گرفته است می توان دریافت که:
   الف. پنج قطعنامه مربوط است به یک سال پیش از سال 1388
   ب. در سال 1388 و در اوج اتفاقات آن که در ماههای خرداد تا آذر صورت گرفته و حتا تا شش ماه پس از آن هم قطعنامه ای علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته است.
   ج. حتا قطعنامه آخر که مربوط است به سال 1389 نیز به فاصله شش ماه پس از آخرین تظاهرات های 1388 تصویب شده است که طبعا غرب پیام راهپیمایی میلیونی مردم شریف ایران را در دی ماه 1388 را گرفته است و منطقا نمی توان چندان و به راحتی ارتباطی میان آن قطعنامه و فتنه که پس از آن راهپیمایی موضوعیت خود را از دست داده است پیدا کرد.
   از این رو منطقا نمی توان هیچ ارتباط تاریخی و یا هرگونه همبستگی معنا داری میان متغیر فتنه و متغیر قطعنامه ها برقرار کرد و لازم است برای فهم روشن تر از علل تحریم به دنبال متغیر دقیق تری بود.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها