• لینک کوتاه
 • کد خبر: 243124

  رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اختلافات مذهبی و سیاسی عراق، عقب ماندگی این کشور را در پی دارد

  به گزارش پارس، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تاریخ تمدن عراق، گفت: انتظار نبود که بعد از سقوط حزب بعث، گروه های مذهبی و سیاسی به اختلافاتی دامن بزنند که نتیجه آن عقب افتادگی های کشور و گسترش کینه هاست.


  به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدارهای جداگانه با نمایندگان اقشار دانشگاهی، فرهنگی، حوزوی، بازرگانان و سران عشایر عراق با اشاره به مصائب مردم این کشور در یک قرن اخیر، افزود: خیلی ها به خاطر منابع غنی به عراق طمع دارند و برای منافع خود، موجب زحمت مردم آن کشور می شوند.

  وی با تاکید بر آیه «وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ»، اظهارداشت: این دستور قرآنی را می شنویم و عمل نمی کنیم و نتیجه این می شود که پیروان مذهب اسلامی همدیگر را می کشند.

  رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به جایگاه مرجعیت شیعه را برای جبران ضعف وجود رهبری نیرومند و مدیریت جامع و فراجناحی ضروری دانست و افزود: ایران اسلامی بهترین تجربه را دارد که با رهبری های داهیانه امام(ره) از گردنه های سخت اختلافات اول انقلاب گذشتیم و راه حل عراق نیز توجه به منافع ملی، دینی و کلیت اسلام و تقدم آنها بر منافع باندی و جناحی است.

  بر اساس این گزارش، در آغاز هر یک از دیدارها، نمایندگان اقشار دانشگاهی و بازرگانان به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

  انقلاب ایران اسلامی تمدن روابط عمومی شیعه عراق مجمع تشخیص مصلحت نظام هاشمی رفسنجانی مذهبی عقب

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها