• لینک کوتاه
 • کد خبر: 241625

  جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز جمعه را روز خشم برای یاری مسجد الاقصی و حمایت از حق ساکنان قدس برای دفاع از خویش در مقابله با شهرک سازی و یهودی سازی خواند.

  به گزارش پارس، تسنیم به نقل از خبرگزاری سما نوشت: «محمد الحرازین» از رهبران جنبش جهاد اسلامی مردم فلسطین در سراسر شهرها، روستاها و اردوگاه‌ها را به برگزاری تظاهرات‌های روز خشم و تأکید بر ادامه راه «معتز حجازی» فراخواند.

  وی افزود: اگر کسی امروز از به جا آوردن تکلیف خود برای یاری ساکنان قدس در نبردشان کوتاهی کند، گناهکار است.

  این رهبر جنبش جهاد اسلامی سکوت کشورهای عربی و اسلامی در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی اعم از اقدامات تروریستی، سرکوب و تجاوز علیه شهر قدس و ساکنان مقاوم و پایدار آن را محکوم کرد.

  الحرازین همچنین بر ضرورت مقابله با پروژه شهرک سازی و یهودی سازی و به شکست کشاندن آن از طریق استمرار ساخت و ساز در قدس تأکید کرد و گفت که این امر نیازمند حمایت مستمر از اهالی قدس است.

  وی در ادامه فلسطینیان ساکن کرانه باختری را به بسیج عمومی و ساکنان اراضی اشغالی سال 1948 را به عزیمت به‌سمت مسجد الاقصی برای به جا آوردن نماز در آن دعوت کرد.

  وی تصریح کرد که جنبش جهاد اسلامی پس از اقامه نماز جمعه از میدان فلسطین در مرکز شهر غزه راهپیمایی برگزار می‌کند.

  از چهارشنبه شب گذشته تا کنون به‌دنبال تلاش افراد مسلح برای ترور «یهودا گلیک» خاخام افراطی و مسئول جمعیت امنای جبل الهیکل (مسجد الاقصی) در قدس اشغالی، درگیری بین فلسطینیان و نظامیان صهیونیست تشدید شده است.

  گلیک چهارشنبه شب گذشته هدف تیراندازی از سوی افراد مسلح ناشناس در شهر قدس قرار گرفت و بنا به گفته منابع خبری صهیونیستی حال وی وخیم است.

  بر پایه این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی نیز «معتز حجازی» (32ساله) اسیر آزادشده فلسطینی را در شهرک سلوان واقع در جنوب مسجد الاقصی به‌بهانه تیراندازی به‌سمت گلیک به شهادت رساند.

  صهیونیست‌ها دیروز صبح همچنین مسجد الاقصی را به‌روی نمازگزاران فلسطینی بستند.

  افراد مسلح بسیج تجاوز تیراندازی خشم رژیم صهیونیستی ساخت و ساز فلسطین مسجد نماز جمعه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها