به گزارش پارس به نقل فارس، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی دقایقی پیش در خطبه‌های نمازجمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: متأسفانه مشکلاتی که در حوزه مسکن خانواده‌ها وجود دارد، آنها را آواره کرده است، به طوری که جوانان برای تشکیل زندگی با مشکل مواجه شده‌اند.

خطیب جمعه مشهد افزود: مسئله سوداگری و سودجویی افراد در بحث مسکن، امروز به یک معضل اساسی در جامعه تبدیل شده است، چراکه موضوع مسکن صرفاً برای رفاه حال مردم در اختیار آنها قرار می‌گیرد، نه اینکه عده‌ای سودجو بخواهند از این مهم سوءاستفاده کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: امروز مسکن به جای طلا در کشور سوژه شده و مورد سودجویی برخی افراد قرار گرفته است، بنابراین مجلس شورای اسلامی باید در این قضیه ورود پیدا کند و درب کشور را برای سودجویان و سرمایه‌گذاران این چنینی که نیاز اول جامعه را مورد هدف قرار داده‌اند باز نگذارد.

وی بیان کرد: امروزه در دل جامعه خیلی راحت می‌بینیم که یک آقایی به عنوان مالک به دادگاه مراجعه می‌کند و با ارائه یک برگه یک خانواده را از محلی که در آنجا سکونت داشتند اخراج می‌کند. با این حال، مسئولان ما باید در این قضیه توجه زیادی را به خرج دهند، چراکه در خیلی از دادگاه‌ها احکامی صادر می‌شود که با حکم شرع اسلامی تفاوت بسیار زیادی دارد و باید گفت چطور این احکام صادر می‌شود و با آبروی یک مسلمان در جامعه بازی می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: امروز در کشور ما خیل عظیمی از زوج‌های جوان دچار این مشکل شده‌اند، از این حیث باید گفت آیا در اداره‌کل صنعت استان خراسان شمالی کسی نیست که به این مشکلات رسیدگی کند؟ در نگاه اسلام و در قضیه ارائه سبک زندگی اسلامی، مسئله مهم این است که مسکن به عنوان جریان رفاه و دسترسی در جامعه برای مردم باشد، نه اینکه جای طلا را خاک و شن بگیرد و نیاز اول جامعه مورد سوداگری افراد سودجو قرار بگیرد.

خطیب جمعه مشهد با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران سود خود را در دل خاک و سیمان می‌بینند، بیان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات این است که به عنوان مثال آقایی تمام سرمایه یک کارخانه را از دل آن بیرون می‌کشد و صدها کارگر را از کار بیکار می‌کند و با همین هزینه برای خود امکانات آن چنانی فراهم می‌کند و از راه دریافت اجاره مسکن کاسبی می‌کند. این حرکت، سمی بزرگ در راه اقتصاد کشور ما است.

وی با اشاره به تحولات چند سال اخیر در کشور، تصریح کرد: با این حال تنها بحث مسکن نباید مورد توجه قرار بگیرد؛ بلکه در تمام موضوعات در کشور اسلامی ما وقایعی روی داد که موجب تأسف مردم و کشور شده است.

آیت‌الله علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فتنه‌گران فتنه ۸۸ دست به دست دشمن دادند و عامل اجرایی دشمن در کشور شدند، خاطرنشان کرد: این افراد در آن زمان اردوکشی‌های خیابانی راه انداختند و عزاخانه امام حسین علیه‌السلام را آتش زدند و اینکه یک جریان سیاسی بیاید با همدستی دشمن در کشور این حوادث را به نظام تحمیل کند، بزرگترین خیانت را به کشور مرتکب شده است.

وی ادامه داد: اخیراً شاهد بوده‌ایم مسئولان با برگزاری همایشی از فتنه‌گران حمایت می‌کنند و یک عده به عنوان یک جریان سیاسی مورد حمایت قرار می‌گیرند، آقایان در این کشور به چه حقی اجازه برگزاری چنین همایش‌هایی را داده‌اند؟

امام جمعه مشهد در پایان گفت: متولیان جامعه ما باید در این قضایا توجه ویژه‌ای به خرج بدهند چراکه توسعه اباحی‌گری و هرزه‌گری به نفع نظام ما نیست و اگر بنا باشد این موارد در کشور ترویج شود، به نفع دشمن ما است.