• لینک کوتاه
 • کد خبر: 239252

  روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از باراک اوباما خواست شکست در برابر داعش را رسما اعلام کند.

  به گزارش پارس به نقل از العالم، نویسنده واشنگتن پست، با تاکید بر اختلافات شدید میان طرف های "ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش" به سرکردگی آمریکا نوشت: این ائتلاف، از اختلافاتی راهبردی رنج می برد، که اساس یکپارچگی آن را به باد می دهد.

  این روزنامه، علت حضور "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در جلسه افتتاحیه نشست فرماندهان نظامی کشورهای شرکت کننده در ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش را برطرف کردن هرگونه تردیدی درباره پایبندی آمریکا به طولانی شدن این جنگ دانست.

  در ادامه این یادداشت آمده است: ترکیه، که به تازگی به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش پیوسته، بر خلاف سایر کشورها، بلندپایه ترین رهبران نظامی خود را به این جلسه نفرستاده است، با این حال از عاملان اساسی اختلاف در ائتلاف به شمار می رود، به طوری که به همراه فرانسه خواهان ایجاد منطقه پرواز ممنوع و مناطق امن در داخل مرزهای سوریه است و آمریکا و آلمان و دیگر کشورهای ائتلاف با این طرح مخالفند. ترکیه همچنین، براندازی دولت سوریه و بشار اسد را خواستار است که دیگر طرف های ائتلاف با این درخواست مخالفند.

  روزنامه واشنگتن پست، با اذعان به این که آمریکا و کشورهای ائتلاف هنوز نتوانسته اند ضربه ای ویرانگر به داعش وارد کنند، از دولت آمریکا خواست واقع گرا باشد و بپذیرد که در آستانه شکست در برابر داعش است.

  واشنگتن پست، تاکید کرد که اوباما و معاونانش دچار "خوش بینی مفرط" یا "خودفریبی" شده اند، در حالی که از همان ابتدا باید درک می کردند که این بحران، در درجه نخست، بحرانی سیاسی است و نمی توان آن را تنها با تکیه بر راه حل نظامی حل کرد. به این ترتیب بهتر است که اوباما به سیاست های اولیه خود برگردد و آمریکا را از حوزه درگیری در عراق و سوریه خارج کند.     
   

  آلمان اوباما باراک اوباما ترکیه جنگ دولت آمریکا دولت سوریه سوریه عراق واشنگتن پست

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها