• لینک کوتاه
 • کد خبر: 239236

  معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید نتایج مذاکرات هسته‌ای از مهلت پایانی رسیدن به توافق مهم‌تر هستند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ریانووستی گفت که نتایجی که از مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ حاصل می‌شوند از موعدی که این توافق حاصل می‌شود، مهم‌تر هستند.

  آقای ریابکوف این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که مقامات کشورهای طرف مذاکره در این گفت‌وگوها، طی روزهای اخیر گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره احتمال تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای یا رسیدن به توافق در همان موعد ۲۴ نوامبر برابر با سوم آذرماه مطرح کردند. این مقام وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: «ما هیچ‌وقت تلاش نکرده‌ایم بین فرایندها و برخی معیارهای معین تناسب ایجاد کنیم. به هر حال، ما باید درباره جزئیات توافقی صحبت کنیم که رضایت تمامی طرفها را جلب می‌کند، با دوام است و در معرض اقدامات بیرونی قرار نمی‌گیرد.»

  آقای ریابکوف تأکید کرد: «با این دیدگاه نتایج این توافق بسیار مهم‌تر از تاریخ آن است.»

  معاون وزیر خارجه روسیه، علی‌‌رغم این اظهارات تصریح کرد هر بار که مهلت نهایی توافق بین ایران و گروه ۱+۵ تمدید می‌شود خطر شکست این گفت‌وگوها نیز افزایش می‌یابد. وی گفت: «آشکار است که هر بار تمدید این مذاکرات که در این مرحله درباره آن گفت‌وگو می‌شود از دفعه قبلی دشوارتر خواهد بود و خطر شسکت مذاکرات هم افزایش می‌یابد.»

  ریابکوف که سرپرستی هیئت کشورش در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ به عهده دارد به دشواری‌های تمدید مذاکرات هسته‌ای در چند ماه پیش هم اشاره کرد: «این گفت‌و‌گوها قبلاً هم تمدید شده‌اند و حل و فصل اختلافات مربوط به شرایط تمدید آن بسیار دشوار بود.»

  سرپرست هیئت مذاکره‌کننده روسی در مذاکرات هسته‌ای در پایان خاطرنشان کرد که تمامی طرفین در تلاش هستند تا در موعد ۲۴ نوامبر مقرر شده به توافق جامع هسته‌ای دست یابند.
   

  ایران روسیه گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای مصاحبه معاون وزیر وزارت خارجه وزیر خارجه هسته ای zwnj

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها