به گزارش پارس به نقل از  مهر، حجت الاسلام صدیقی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران ضمن شکر و سپاس نسبت به شفا و بهبودی حال مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری محبوب ترین چهره بعد از امام عصر (عج) ماست و خداوند منت گذاشت که او را شفا داد چرا که هم درد از او و هم درمان از اوست.

وی افزود: خداوند در این فرجه بار دیگر جهان بشریت را متوجه پدیده نویی کرد که با حدوث انقلاب محقق شد و آن ارتباط عمیق امت با ولایت است.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه رهبری یک امر قراردادی متکی به دوره انتخابات و صندوق ها نیست، گفت: ولایت یک نوع هماهنگی وجودی، سنخیت، یک نوع دلبری و دلدادگی و عشق و عاشقی است که بر دلها حکومت می کند.

وی ادامه داد: دیدید که در زمان بیماری رهبری چه طوفانی از عواطف و احساسات به پا شد و چه مناجات و توسل ها در سطح امت اسلامی وسیله تقرب به خداوند شد و مردم قربانی ها نثار کردند و از نظر ظاهری نیز همه اقشار مختلف اعم از سیاسیون، هنرمندان، نظامیان، سپاهیان و قشرهای مختلف از هر گروهی به زیارت این تحفه الهی نائل شدند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه خداوند را شاکریم که ملت ما را نسبت به دیگر ملت ها ممتاز کرده است، گفت: رهبری که نور خداوند را دارد حاکمیت او بر ما حاکمیت تحمیلی و فشار نیست بلکه جان و روح ماست و خود ایشان در برابر این محبت های مردم فرمودند که من احساس سنگینی می کنم، خودشان را بدهکار همه می دانند و ما باید نسبت به این ارتباط شاکر خداوند باشیم.

وی در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس تصریح کرد: ایثارگران و رزمندگان سرافراز ایران در هشت سال دفاع مقدس به پا خواستند و جانانه از مرز و بوم کشور دفاع کردند و در این مدت پیروزی خون و مقاومت و پیروزی ولایت مداری را بر اهریمن به خوبی نشان دادند و آشکار ساختند که با ایمان و اعتقاد و ولایتمداری بر هر مشکلی می شود غلبه کرد و هر مانعی را از پیش پا برداشت.

صدیقی در بخش دیگری از سخنانش با هشدار نسبت به غفلت از مهد کودک‌ها گفت: نقش دوران کودکی مانند نوشتن روی سنگ است که پاک نمی شود و در بچگی باید بچه را با نور قرآن، راستگویی و صداقت آشنا کرد و اگر از آن غفلت کنیم در خانه صاف دل کودک نقاشی و تابلوهای بد نصب می شود و از این منظر نسبت به کودکان غفلت شده است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: باید جریان جبهه و دفاع مقدس را به زبان کودکی در دبستان ها و همچنین در دبیرستانها و دانشگاهها در متون درسی قرار داد.

وی تصریح کرد: هنرمندان نیز به جای اینکه لجن غرب را به نمایش بگذارند باید هنر شهدا را به نمایش بکشند، هنر بهنام محمدی ها و فهمیده ها و امثال ایشان را به عنوان آموزگار هنر، محور قرار دهند و حماسه هنر بیافرینند و در فیلم ها و سینماها جبهه را احیا کنند.

صدیقی افزود: در مقاطعی که افراد دست به قلم بردند و در مورد جبهه نوشتند پرمشتری‌ترین و پرجاذبه‌ترین مطالب بوده است و باید این مسئله نه برای نسل ما بلکه برای نسل‌های آینده و صدور به سایر کشورها مورد توجه قرار گیرد. امیدواریم هنرمندان و اساتید بیش از سابق قدر این چشمه جوشان را بدانند.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصریح کرد: با شعور بالایی که مردم دارند هر نابسامانی را در فضای ایمانی به سامان می‌رسانند و زمانی که رؤسای جمهوری ما به آنجا می‌روند، به آنان اقتدار می دهند، الحمدلله مطالبی که از رئیس‌جمهور دراین سفر منعکس شد، مطالب خوب و دفاع خوبی بوده است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای که در حاشیه اجلاس سازمان ملل در حال برگزاری است، گفت: حرف ما همان حرفی است که ملت اعم از کوچک و بزرگ، شهری و روستایی چند سال است آن را سر می دهند و می گویند انرژی هسته ای حق مسلم ماست.

صدیقی اظهار داشت: مذاکره نشانه منطقی بودن ماست و اتمام حجت است تا جهان بداند ما حرف برای گفتن داریم و برای همین به این مذاکرات ادامه دهیم البته در اوج اقتدار و با صلابت کامل؛ همانگونه که رهبر عزیز ما در ابتدای امر فرمودند ما به طرف‌های مقابل خود اعتماد نداریم.

وی با بیان اینکه مذاکرات جز برای شفافیت در فضای بین الملل ثمره دیگری ندارد، گفت: طرف ما اهل منطق نیست، قانون‌شکن است، عهدشکن و بدقول است، خود بزرگ بین است و به فضایی برای دیگران عقیده ندارد و خدا را قبول ندارد و به قوانین بین المللی پایبند نیست و در برابر چنین جرثومه‌ای تنها جواب، مقاومت است و لاغیر.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه در مذاکرات هسته ای باید خطوط قرمز ملت ایران رعایت شود، گفت: مسئله آب سنگین قابل تغییر نیست.

وی افزود: در مورد ادامه غنی‌سازی هم این طور است و دشمن نباید نیاز ما را تعیین کند و سوهایی که مقام معظم رهبری فرمودند باید رعایت شود و ما خودمان برای خودمان در چارچوب قوانین بین‌المللی تصمیم می‌گیریم.

صدیقی خاطرنشان کرد: دشمن حق ندارد به ما بگوید چه می‌خواهیم و چه نمی‌خواهیم، بنابراین حق دادن به دشمن، خامی و نپختگی و خیانت به آرمان‌های جبهه مقاومت در دنیا و  نیز خلاف عزت و کیان انقلابی ماست مثلا مسئله فردو که در تیررس آنها نیست می‌گویند باید جایی این کار را انجام بدهد که ما بتوانیم آنرا بزنیم لذا باید خطوط قرمز در این مذاکرات رعایت شود.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه پیروزی از آن کسی است که در سنگر مقاومت استقرار پیدا کرده باشد، تصریح کرد: همانطور که در جنگ ثابت کردیم، مقاومت اعجاز می‌کند و درهای بسته را باز می‌کند.

وی با اشاره به جنگ اسرائیل و اعراب گفت: همه اعراب 6 روز در جنگ با اسرائیل به زانو درآمدند. صحرای سینا، ‌جولان و لبنان رفت اما این مقاومت بود که در لبنان به روحیه صبر و ایمان مجهز شد و شاخ اسرائیلی‌ها را برای اولین بار شکست.

صدیقی همچنین با اشاره به تحولات یمن گفت: بعد از مقاومت سوریه و امروز در یمن شاهد موفقیت مردم هستیم که من به مردم انقلابی یمن تبریک می‌گویم و پیام ملت ایران این است که این آغاز پیروزی شماست و شما در اول راه هستید. برای برخی کشورهای منطقه سنگین بود که این دولت ناچار به عقب‌نشینی شود و شرایط شما را بپذیرد اما حال که در اوج و اعتلا قرار گرفتید رها نکنید و برنامه برای روزهای بعد داشته باشید تا غافلگیر نشوید