پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- یکی از مخالفان سرشناس سوریه مدتی است که برای شرکت در نشست صهیونیستها، به اراضی اشغالی فلسطین رفته است.

bavami

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، "کمال اللبوانی" که به بهانه شرکت در کنفرانس موسوم به "مبارزه با تروریسم" به اراضی اشغالی رفته، تا کنون به مناطق مختلف فلسطین و حتی جولان اشغالی سرزده است.

اللبوانی در گفتگو با سایت خبری "ایلاف" تأکید کرد: "متأسفانه تنها طرفی که در ترسیم آینده سوریه حضور ندارد، ملت سوریه است."

وی که اخیرا به دلیل بروز اختلافاتی از گروه موسوم به "ائتلاف ملی" جدا شده است، خاطرنشان کرد که این گروه نماینده سوریه نیست، بلکه نماینده کشورهایی است که از آن حمایت می کنند؛ به همین دلیل نیازی به حضور آنها در اراضی اشغالی نیست.

اللبوانی با تأکید بر ضروری بودن سفرش به اراضی اشغالی فلسطین، مدعی شد که تاریخ ثابت خواهد کرد که در زمان و مکان درستی وارد عمل شده است.

پیش از این نیز اللبوانی در مطلبی در سایت "دیلی بیست" تأکید کرده بود که برای شکست نظام سوریه و ایجاد منطقه حائل، باید با رژیم صهیونیستی ائتلاف کرد.

وی در این مطلب با اشاره به درمان مجروحان گروه های مسلح در اراضی اشغالی، خاطرنشان کرده است که این رژیم دیگر دشمن سوریه نیست.

اللبوانی در حالی به رژیم صهیونیستی سفر کرده که دو سوم جولان از سال 1967 در اشغال رژیم است و طبق قانون سوریه هر گونه همکاری با این رژیم خیانت محسوب می شود.

رژیم صهیونیستی به صورت علنی از گروه های تروریستی در سوریه حمایت می کند، و علاوه بر پشتیبانی نظامی و تسلیحاتی، مجروحان تروریست را برای درمان به داخل اراضی اشغالی منتقل می کند.