به گزارش پارس به نقل از تسنیم، در سومین هفته از رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا، فرداشب (شنبه) بارسلونا در حالی از اتلتیک بیلبائو پذیرایی خواهد کرد که گزارش‌ رسانه‌های اسپانیایی حاکی از تصمیم این تیم برای استفاده پیراهن سومش در این بازی خانگی است. پیراهن سوم کاتالان‌ها که پیراهنی راه‌راه با رنگ‌های زرد و قرمز است، فصل پیش پیراهن دوم این تیم بود و رنگ‌ها آن برگرفته از پرچم ایتالیا کاتالونیاست.
 
بارسایی‌ها در حالی قصد دارند برای این بازی از پیراهن سوم خود استفاده کنند که در تاریخ 115 ساله این باشگاه سابقه نداشته است این تیم در یک بازی خانگی پیراهنی غیر از پیراهن آبی‌واناری اصلی خود بپوشد.
 
استفاده از پیراهن زرد و قرمز برای بازی خانگی برابر بیلبائو تازه‌ترین اقدام از سوی بارسایی‌های است که چند بازیکن کاتالان آن از جمله ژاوی هرناندس و آندرس اینیستا و پیشتر از این کارلس پویول و ویکتور والدس حتی برای تیم ملی کاتالونیا هم بازی کرده‌اند. بازی بارسلونا - اتلتیک بیلبائو دو روز پس از روز ملی کاتالونیا برگزار می‌شود اما باشگاه بارسلونا در بیانیه‌ای ادعا کرده است که این موضوع هیچ ربطی به استفاده شاگردان لوئیس انریکه از پیراهن سوم خود ندارد.
 
با توجه به انتخاب بارسایی‌ها، اتلتیک بیلبائو هم باید از پیراهن دوم خود که به رنگ سبز به همراه شورت ورزشی سفید و جوراب‌های قرمز است استفاده کند. نکته جالب در مورد پیراهن بیلبائو این است که سه رنگ به کار رفته در این پیراهن رنگ‌های پرچم ایالت باسک، یکی دیگر از ایالت‌های جدایی طلب اسپانیاست.