به گزارش پارس به نقل از ایسنا، میروسلاو کلوزه در جام جهانی برزیل خوش درخشید و توانست رکورد گلزنی رونالدوی برزیلی را بشکند. کلوزه که در حال حاضر با 16 گل زده برترین گلزن تاریخ جام‌های جهانی محسوب می‌شود، پس از پایان جام جهانی برزیل از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با تقدیر از میروسلاو کلوزه جایزه همبستگی 2014 را به این بازیکن اهدا کرد. کلوزه شب گذشته در برلین جایزه خود را دریافت کرد.

میروسلاو کلوزه در 8 سالگی از لهستان به آلمان مهاجرت کرد و در حال حاضر در تیم لاتزیو ایتالیا بازی می‌کند. او سال‌ها در تیم ملی آلمان بازی کرد و در چهار جام جهانی، 2002، 2006‌، 2010 و 2014 بازی کرد.

آنگلا مرکل با تمجید از میروسلاو کلوزه خطاب به این بازیکن گفت: تو الگوی کاملی برای همه هستی. توانایی و سخت‌کوشی تو می‌تواند الگویی برای همه مردم باشد. نشان دادی که آلمان خانه توست و به پیشینه لهستانی‌ات نیز افتخار می‌کنی.

میروسلاو کلوزه نیز پس از دریافت این جایزه گفت:‌ از اینکه جایزه همبستگی را به من دادند از همه تشکر می‌کنم. از اینکه الگویی برای مردم خصوصا کودکان هستم به خودم می‌بالم. از اینکه جایزه همبستگی کشور آلمان به من که اصلیت لهستانی دارم می‌رسد خیلی خیلی خوشحالم. اوایل زندگی من در آلمان خیلی سخت بود. اما رفته رفته همه چیز برایم خوب شد. سنگ‌های زیادی بودند که در مسیر راهم قرار گرفتند اما از همه آن‌ها پریدم و امیدوارم در ادامه زندگی‌ام نیز موفق باشم.

میروسلاو کلوزه ادامه داد: آلمان مثال کاملی از همبستگی است ولی باید بیشتر تلاش کنیم تا درک متقابل بیشتری از هم داشته باشیم.

کلوزه که 137 بار پیراهن ژرمن‌ها را به تن کرده، ادامه داد: خیلی از دوستان من نیز اصلیت خارجی دارند و اکنون در کشور آلمان زندگی می‌کنند.