به گزارش پارس به نقل از تسنیم، هرچه به اکران فیلم "مصاحبه" نزدیک می شویم حساسیت ها برای نمایش فیلم بیشتر می شود. حساسیت هایی که بخش عمده اش به خاطر رویکرد کره شمالی به فیلم است. جدیدترین ساخته ست روگن قرار است با تغییراتی اکران شود. این تغییرات که به صورت دیجیتالی انجام می شود در مرحله اول شامل جزئیاتی است که می تواند حساسیت زا باشد. به طور دقیق تر مسئولان کمپانی سونی و سازندگان فیلم "مصاحبه" تصمیم دارند با استفاده از تکنولوژی های کامپیوتری نوع دکمه های لباس های کره ای ها در فیلم را عوض کنند. دکمه هایی که پیش تر روی لباس ها کار شده بود، دقیقا از همان نوعی است که ارتش کره شمالی به احترام رهبرشان کیم جونگ اون و پدر فقیدش، کیم جونگ ایل استفاده می کنند. سونی با این کار می خواهد کمی از حساسیت موضوع "مصاحبه" برای سران کره شمالی بکاهد. آنها همین طور در حال گفت و گو برای حذف یکی از صحنه های فیلم هم هستند. صحنه ای که به نظر خود آمریکایی ها هم توهین آمیز تلقی شده و ممکن است از فیلم بیرون کشیده شود. با این وجود باید دید رویکرد کارگردان به این موضوع چیست و آیا با حذف یکی از صحنه های فیلمش موافقت می کند یا خیر. جالب است بدانید که در مورد این موضوع، دفتر اصلی سونی در ژاپن هیچ فشاری روی سازندگان فیلم نیاورده و آنها خودجوش می خواهند کمی از حساسیت فیلمشان بکاهند.
این اتفاقات درحالی رخ می دهد که پیش از این سران کره شمالی ساخت فیلم "مصاحبه" را اقدام علیه امنیت ملی خود دانسته بودند و حتی کار را به سازمان ملل هم کشیدند. اگرچه به نظر می رسد نامه آنها به سازمان ملل کارگر واقع نشد اما جنجال رسانه ای کره ای ها بالاخره کار کرد و سازندگان ابتدا تاریخ اکران فیلمشان را عقب انداختند و حالا می خواهند در جهت محترمانه تر کردن فیلمشان تغییراتی در آن ایجاد کنند.
فیلم "مصاحبه" جدیدترین ساخته ست روگن است که با بازی خود او و جیمز فرانکو ساخته می شود و در مورد یک مجری و تهیه کننده آمریکایی است که اجازه مصاحبه با رهبر کره شمالی را پیدا کرده اند. حالا سی آی ای می خواهد با استفاده از آنها و موقعیت به دست آمده، شخص اول کره شمالی را ترور کند.
اتفاق دیگری که در مورد این فیلم افتاده، کار تبلیغاتی عظیمی است که از هم اکنون برای فیلم آغاز شده است. جیمز فرانکو بازیگر سرشناس هالیوودی که با سه گانه "مرد عنکبوتی" و بازیش در نقش هری آزبورن به اوج شهرت رسید، در فیلم "مصاحبه" نقش یک خبرنگار به نام دیو اسکای لارک را بر عهده دارد. جالب است بدانید که وی در ویژه برنامه ای که قرار است روز ١٧ آگوست از شبکه ام تی وی آمریکا پخش شود برای نخستین بار در قامت دیو اسکای لارک حاضر می شود. در این ویژه برنامه اسکای لارک با تنی چند از چهره های عرضه موسیقی کشور آمریکا به مصاحبه خواهد پرداخت. نمونه چنین کاری را پیش از این برای دیگر فیلم سیاسی هالیوود، "دیکتاتور" هم دیده بودیم. جایی که ساشا بارون کوئن کمدین مطرح و بازیگر نقش دیکتاتور، با گریم خاصش در آن فیلم روی فرش قرمز اسکار حاضر شد، با لری کینگ مصاحبه اختصاصی انجام داد ر حتی به برنامه "صبح بخیر آمریکا" هم رفت. حالا "مصاحبه" دقیقا پا جای فیلم توهین آمیز "دیکتاتور" گذاشته است. باید دید آیا فشار های کره شمالی از اکران فیلم جلوگیری خواهد کرد یا خیر.