پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- نظریه‌پرداز عربستانی القاعده، از دستاوردهای داعش در عراق، تجلیل و قدردانی کرد و کشتن شیعیان را الزامی دانست.

alrabish

ابراهيم الربيش رهبر سازمان القاعده در جزيرة العرب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، "ابراهیم الربیش" از رهبران بارز سازمان "القاعده در جزیرة العرب" که در یمن به سر می برد، با تجلیل از آنچه "دستاوردهای داعش در عراق" نامید، احتمال وجود همکاری میان این دو شبکه تروریستی را قوت بخشید.

وی که مغز متفکر القاعده در یمن به شمار می رود، در پیامی تصویری که بر روی پایگاه های اینترنتی منتشر شد، اعلام کرد: پیروزی های به دست آمده توسط برادرانمان در عراق را به همه مجاهدان (!) در سراسر جبهه های نبرد تبریک می گویم.

الربیش در این پیام تصویری گفت: «چه کسی هست که از پیروزی مسلمانان سنی و شکست دار و دسته (نوری) مالکی خوشحال نشود؟»

وی سپس به صدور فتوای تکفیری روی آورد و وقیحانه مدعی شد: برای سنی های عراق، مشخص شده است که همزیستی ممکن نیست، بنابراین کشتار رافضی ها (شیعیان) واجب شرعی و الزامی است.

الربیش، سپس سنی های یمن و دیگر کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را به "الگو گرفتن از تروریست های داعش در عراق و اجرای الگوی داعش در این کشورها" فراخواند.

"سعید عبید" تحلیل گر سیاسی یمنی، هفته پیش با بیان اینکه احتمال بیعت "ناصر الوحیشی" رهبر القاعده در یمن با ابوبکر البغدادی رهبر داعش وجود ندارد، خاطر نشان کرد: در عین حال، امکان دارد که الوحیشی، همکاری محرمانه با داعش را سودمندتر بیابد.

سازمان "القاعده در جزیرة العرب" در سال 2009 و در پی ادغام شاخه های فرعی القاعده در عربستان و یمن، شکل گرفت.