• لینک کوتاه
 • کد خبر: 229258

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- به دنبال متفرق کردن تظاهرات علیه گروه تروریستی داعش توسط نيروهاي پليس تركيه ، کارشناسان سیاسی این موضوع را یکی از دلایل حمایت آنکارا از گروههای تروریستی عنوان کردند.

  turkydaesh

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، روزنامه تركيه اي يورت نوشت: پليس تركيه تظاهرات در محكوميت داعش را كه به همت حزب صلح و دموكراسي تركيه برگزار شد، به بهانه نداشتن مجوز، با اعمال زور متفرق كردند.

  نيروهاي پليس براي متفرق كردن تظاهرات كنندگان از گازهاي اشك آور و خودروهاي آب پاش استفاده كرده و با آنها برخورد كردند.

  شركت كنندگان در تظاهرات نيز پاسخ نيروهاي پليس را با پرتاب سنگ، بطري هاي آتش زا تا نيمه شب گذشته دادند.

  درهمين حال، چند گروه از ترك ها در شهر غازي عنتاب با گروهي از مهاجران سوري درگير شدند كه در جريان آن 10 نفر بر اثر اصابت چاقو زخمي شدند كه اين امر بيانگر شدت گيري اوضاع تركيه به خاطر سياست هاي خصمانه رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه است.

  روزنامه جمهوريت تركيه نوشت: چند گروه از ترك ها كه چاقو و چماق داشتند به سوري ها در خيابانها و پارك ها حمله كرده و 10 نفر از آنها را زخمي كردند و چندين خودروي داراي پلاك سوريه نيز در آتش سوخت.

  نيروهاي امنيتي تركيه تدابير امنيتي را در شهر غازي عنتاب براي پايان دادن به اين حوادث كه در طول شب گذشته ادامه يافت، اتخاذ كردند.

  ترکیه دموکراسی رجب طیب اردوغان سوریه نخست وزیر ترکیه نیروهای امنیتی پلیس تظاهرات داعش متفرق
  • reza-srm
   پاسخ

   رجب اردو غان شخصاً از موجودیت داعش در عراق و سوریه وکشتن این مردم بی گناه در این دوکشور سود می برد زیرا اولا نفت بسیار ارزان به مقدار زیاد بدست می آورد و دوم دشمنی دیرینه ای آنهم بی جهت با این دوکشور به تحریک عربستان واسرائیل دارد یعنی شریک دزد و رفیق قافله است در حالی که این دوکشور عراق و سوریه ، ترکیه را در مبارزه با تروریست داخلی و خارجی ، بسیار کمک کرده اند حتما هم با کشور ایران هم این طوری رفتار می نماید و حکومت می کند امیدوارم اردوغان از این نمونه حکمرانی سریعاً سود نبرد و عاقبت کار بد خود را ببیند

  • رضا 48
   پاسخ

   پیشرفت اقتصادی به هر قیمتی، شعار ترکیه بود و هست.
   قبلا از خودشون مایه میذاشتن، الان از کشورهای اطراف هم ارتزاق می کنند.

  • ناشناس
   پاسخ

   از كسي كه جهان بيني و ايدئولوژي مشخص و معيني نداشته باشد انتظار ثبات نميتوان داشت ، دولتمردان ترك نيز تحقيقا" فاقد جهان بيني و ايدئولوژي مشخص و معتبرهستند ، يعني كاملا" تابع و پيرو شرايط هستند و همچنين ، در ميان همه ارزشهاو دوست داشتني هاي عالم ، به "پول " بيش از حد علاقمندهستند و مع الاسف اين تيپ آدم ها براي بدست آوردن پول و مال ، حاضرند دست به هر كاري بزنند.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها