پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- گروه تروریستی داعش با توزیع اعلامیه ای در خیابان آکسفورد لندن از مردم این شهر خواست به سرزمین های خلافت اسلامی مهاجرت کنند.

dvatlondon

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، منظور از سرزمین خلافت اسلامی مناطق اشغال شده دولت اسلامی (داعش) در عراق و سوریه است. در این اعلامیه نوشته شده که "تشکیل خلافت اسلامی آغاز دوره ای نوین است."

dvatlondon1

خیابان آکسفورد در مرکز لندن پایتخت انگلستان مملو از مشتریان، رهگذران و گردشگران به ویژه از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است که در نزدیکی منطقه معروف هاید پارک واقع شده است.

به نوشته "دیلی میل"، اسکاتلند یارد تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده تا دریابد آیا توزیع چنین اعلامیه هایی نقض قانون مبارزه با تروریسم محسوب می شود. به همین دلیل تاکنون هیچیک از توزیع کنندگان اعلامیه های مزبور تا زمان مشخص شدن مغایرت آن با قوانین انگلیس بازداشت نشده اند.

بسیاری از مسلمانان انگلستان خشم خود را از اجازه دادن به توزیع اعلامیه های داعش اعلام داشته اند.

اسماء الکفیشی یک دختر مسلمان در تویتر نوشت ، گروهی که در خیابان آکسفورد برای داعش تبلیغ می کند چیزی از اسلام نمی داند و تنها باعث نژادپرستی علیه ما می شود. آنان قتل افراد بی گناه را ترویج می کنند در حالی که این رفتار یک مسلمان نیست.

پلیس انگلستان اعلام کرده که بیش از 300 شهروند این کشور پس از مدتها جنگیدن در صفوف داعش یا جبهه النصره به انگلستان بازگشته اند.

دستگاه های امنیتی انگلستان نیز می گویند 500 شهروند انگلیسی همچنان در سوریه می جنگند.

اخیرا دو دختر سومالیایی الاصل 16 ساله پس از فرار از منزلشان در شهر منچستر و ازدواج با تروریست های داعش به صفوف این گروهک تروریستی در شهر رقه که پایگاه داعش در سوریه است، پیوسته اند.

در همین حال رئیس بنیاد کویلیام(Quilliam) یک اندیشکده مخالف افراطی گرایی مستقر در لندن گفت افرادی که در حال توزیع این اعلامیه‌های به طرفداری از داعش بودند اهل لوتون(Luton ) در بدفورد شایر(Bedfordshire ) بودند و احتمالا با فرقه بنیاد گرایان المهاجرون مستقر در انگلیس مرتبط هستند.

غفار حسین از پژوهشگران این اندیشکده که روند افراطی‌گرایی در جوامع غربی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است، از تبلیغات طرفداران داعش در لندن ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: «این موضوع بسیار نگران کننده است اما جای تعجب ندارد چون مطلع هستیم در حال حاضر حدود ۵۰۰ تبعه انگلیسی به داعش پیوسته‌اند.»

وی افزود : «ما باید در قبال هواداران داعش و سربازگیری آن‌ها در انگلیس سیاست تسامح صفر اتخاذ کنیم.»

این درحالی است که سخنگوی پلیس لندن روز چهارشنبه اعلام کرد نیروهای پلیس از این ماجرا مطلع بوده‌اند اما هیچ  بازداشتی  در این مرحله صورت نگرفته است.