به گزارش پارس به نقل از فارس، سه شنبه نهم اردیبهشت ماه مراسمی از طرف رئیسدانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتیوچند تن از اعضای هیئت علمی این دانشگاهبه بهانه درگذشت پدر همسر محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق کشور در این دانشکده برگزار شده بود.

حضور محمد خاتمی در دانشگاه شهیدبهشتی به بهانه حضور در مجلس ختمی که بوسیله رئیس دانشکده حقوق در این دانشکده برگزار می شد با اعتراض دانشجویان همراه شد.

در ابتدای ورود خاتمی به دانشگاه جمعی از دانشجویان با سر دادن شعارهای مرگ بر منافق و مرگ بر فتنه گر سعی بر ممانعت از حضور وی در دانشگاه را داشتند که با برخورد فیزیکی تیم حفاظت، چند نفر از دانشجویان دچار جراحات بدنی شده اند.

همچنین در این مراسم جمعی از اساتید و مسئولین دانشگاه شهیدبهشتی از جمله مهرپور رئیس دانشکده حقوق، تهران چی رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی و جمعی از دیگر معاونان و کارکنان حضور داشتند.

در پایان مراسم نیز دانشجویان با شعارهایی از قبیل مرگ بر منافق و فتنه گر، فتنه گر اعدام باید گردد، فتنه گر حیاکن دانشگاه را رها کن، خاتمی و همراهان وی را بدرقه کردند.

روز بعد از مراسم نیز جمعی از دانشجویان و اساتید انقلابی دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به حضور محمد خاتمی در این دانشگاه در مسجد دانشگاه تجمع کرده و شعارهایی را سر دادند.

پس از آن شاهد صدور بیانیه هایی از سوی تشکل های دانشجویی دانشگاه های کشور علیه حضور عوامل فتنه در دانشگاه ها بودیم.

در این میان دانشجویان، اساتید دانشگاه و حتی نمایندگان مجلس نیز واکنش اعتراض آمیز خود را نسبت به حضور عوامل فتنه در دانشگاه ها نشان دادند و خواستار پاسخگویی وزارت علوم در این زمینه شدند.

* زاهدی: موضوع حضور خاتمی در دانشگاه را از وزارت علوم پیگیری می کنیم

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیدر رابطه با حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی اظهارداشت: طی گزارش اولیه ظاهر کار این است که وی برای شرکت در مراسم ختم در دانشکده حقوق حضور یافته اما اینکه مجلس سیاسی یا غیرسیاسی بوده را از وزارت علوم جویا می شویم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس طی توصیه ای به مسئولان دانشگاه تصریح کرد: مسئولان دانشگاه چنانچه احساس می کنند مراسمی به تشنج بینجامد و کسانی که نام آنها با فتنه همراه است در آن حضور داشته باشند و موجب تحریک دانشجویان مذهبی و متدین و انقلابی شود باید اجازه برگزاری چنین مراسمی را ندهند یا توصیه شود آن افراد شرکت نکنند.

وی خاطرنشان کرد: آرامش دانشگاه ها باید تأمین شود این برای ما مهم است و اینکه در دانشگاه ها به تولید علم و فناوری بپردازیم.

* جعفری: باید دانشگاه ها را از تنش های سیاسی دور کرد

قاسم جعفری، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خانه ملت در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ، با اشاره به زمان برگزاری جلسات رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم گفت: در آن ایام و پیش از جلسه رای اعتماد زمانی که آقای وزیر در جلسات کمیسیون حضور می یافت می گفت که آقای روحانی به من تاکید کرده که آرامش دانشگاه ها برای من مهم است.

وی اضافه کرد: اگر طبق گفته های وزیر آقای روحانی انقدر به آرامش در محیط های دانشگاهی تاکید دارد باید فضای دانشگاه ها از تنش به دور بوده و در راستای اقتصاد مقاومتی، پژوهش های کاربردی و بنیادی و همچنین علم و دانش حرکت کند.

جعفری با بیان اینکه دانشگاه ها به عنوان محیط های علم اندوزی و دانش نیاز مبرم به آرامش دارند تصریح کرد: دولتمردان باید تمام تلاش خود را برای آرامش محیط های علمی به کار گیرند.

وی در عین حال گفت: از تدبیر و امید به دور است که دانشگاه ها در یک فضای حاشیه ای و تنش زا فعالیت کنند زیرا در چنین محیطی علم و دانش به حاشیه رفته و مسائل سیاسی مورد توجه قرار می گیرد.

* صلاحی: عدم تعهد وزیر علوم به وعده هایش

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه دانشگاه ها باید فضای کاملا علمی داشته باشند، گفت: این موضوع قبلا به وزارت علوم تذکر داده شده بود که دانشگاه ها نباید از فضای علمی خارج شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از پایه های قدرت ملت ایران پیشرفت علمی در دهه اخیر است دشمن تلاش می کند دانشگاه ها را از فضای علمی که شرط پیشرفت است خارج کند و برای این موضوع نیز برنامه ریزی دارد و تلاش می کند چهره های حساسیت برانگیز را وارد دانشگاه کند.

وی افزود: اگر کسانی که رهبری فتنه را برعهده داشتند و نظام سعی کرد با الفت اسلامی با آنها برخورد کند در دانشگاه ها حضور یابند اغتشاش ایجاد می شود و مسئولان وزارت علوم باید هدفشان را از این مسئله مشخص کنند.

صلاحی گفت: وزیر علوم تعهد کرده بود که از افراد مسئله دار و حساسیت برانگیز در آموزش عالی استفاده نکند تا آرامش موجود در دانشگاه ها حفظ شود و در حال حاضر باید جوابگو باشد هرچند که چندین بار نمایندگان مجلس در این زمینه از وزیر سوال کردند و از پاسخ های وی قانع نشدند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: این مسائل نشان می دهد که علاوه بر وزیر افراد دیگری نیز در وزارت علوم تصمیم گیر هستند، افرادی که پایگاه اجتماعی خود را از دست داده بودند تلاش می کنند تا با حضور در آموزش عالی در معادلات سیاسی از دانشگاه ها استفاده کنند که این مسئله ضربه زدن به نظام تلقی می شود.

* سلیمانی: انتصاب افراد حامی فتنه درِ دانشگاه را به روی فتنه گران باز کرده است

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور برخی عناصر نزدیک به فتنه در دانشگاه ها گفت: اتفاقی که در دانشگاه ها در حال رخ دادن است بستر و زمینه تنش و آشوب را فراهم می نماید.

سلیمانی با انتقاد از انتصاب برخی چهره های نزدیک به فتنه در سمت ریاست دانشگاه ها اظهار داشت: مدیریت هایی که نصب شده اند عمدتاً کسانی هستند که در فتنه شریک بوده و نقش داشته اند و در برخی موارد به آشوب طلبی مشهورند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: وقتی افرادی که فتنه ای نظیر ۱۸ تیر ۷۸ را ایجاد کرده و در فتنه ۸۸ نقش داشته اند به عنوان رئیس دانشگاه منصوب می شوند باید هم درب دانشگاه به سوی فتنه گران باز شود.

وی خواستار توجه جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتصاب رؤسای دانشگاه ها شد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به این موضوع ورود کند و سابقه رؤسای دانشگاه هایی که از سوی این شورا تأئید می شود را به صورت جدی بررسی کند.

سلیمانی تصریح کرد: برخی از افرادی که شورای عالی انقلاب فرهنگی ریاست آنها بر دانشگاه ها را تأئید کرده سابقه روشنی در فتنه دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره نقش مجلس در جلوگیری از انتصاب افراد مسئله دار به عنوان رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه مجلس در این زمینه باید زودتر سؤالاتی که از مجموعه مدیریت وزارت علوم شده را در دستور کار قرار دهد تا نمایندگان و مردم در این باره آگاه شوند.

* ثابتی: نمایندگان ولایت مدار باید برای حضور سران فتنه در دانشگاه کارت قرمز به فرجی دانا نشان دهند

مجتبی ثابتی عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: مقام معظم رهبری به نکته ای اشاره فرمودند که دانشگاه باید سیاسی باشد ولی سیاست زده نباشد، در حالیکه در حال حاضر جریان های افراطی، رادیکال و بعضاً اپوزیسیون در بدنه وزارت علوم در حال رسوخ است و به وضوح پیداست. وی افزود: به تازگی در دانشگاه یزد سخنرانی را آورده اند که مشروعیت نداشته و مشخص است به دنبال عکس العمل نهایی هستند زیرا ورود خاتمی به دانشگاه شهید بهشتی عکس العمل نیمه پایانی بود.

ثابتی اظهار داشت: دانشگاه شهید بهشتی که در بحث هسته ای شهید شهریاری را تقدیم انقلاب کرد و در زمان فتنه دانشجویان مؤثری برای انقلاب داشت و به نام شهید بهشتی نیز مزین است جای افراد فتنه گر و کسانی که چهره دانشگاهی ندارند، نیست.

وی اضافه کرد: به چه علت در همین زمان که مردم پیگیر صدور حکم برای فتنه گران هستند یکی از عوامل فتنه در دانشگاه شهید بهشتی حضور می یابد؟

ثابتی با بیان اینکه قوه قضائیه نباید بیش از این تساهل کند، گفت: قوه قضائیه همانطور که با دیگر محکومان برخورد می کند باید به طور شدیدتری با فتنه گران برخورد کند زیرا خدمتی که سران فتنه به آمریکا کردند عبدالمالک ریگی نکرد، فتنه گران در قاموس انقلابی گری به انقلاب ضربه زدند.

وی افزود: سران قوه قضائیه باید بدانند که نتیجه تساهل برای فتنه گران بی حرمتی روز افزون به انقلاب است و اگر دستگاه های قضایی کار درستی انجام ندهند فرزندان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری خودشان وارد عمل می شوند زیرا ما دیگر فرصت سعی و خطا نداریم و کوتاه آمدن در برابر فتنه گران را کوتاه آمدن در برابر خون شهدا می دانیم.

ثابتی گفت: خون شهدای فتنه ۸۸ نباید هدر رود و به هیچ عنوان نباید به خون شهدای انقلاب بی حرمتی شود، سران قوه قضائیه باید سریع تر برخورد کنند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم کم کم جایگاه خود را فراموش کرده است، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس نیز باید با شدت بیشتری بی حرمتی مسؤلان وزارت علوم را پاسخ دهند زیرا اگر نمایندگان داعیه ولایتمداری دارند باید به فرجی دانا کارت قرمز بدهند، مماشات با فرجی دانا جایز نیست.

ثابتی افزود: هرچند که فرجی دانا از عوامل فتنه نبوده است ولی گویا این مسئله نیز یک سناریوی از پیش تعیین شده به شمار می رود.

* پهلوان: دانشگاهیان اجازه ورود فتنه گران به دانشگاه را نمی دهند

علی پهلوان دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیرامون ورود خاتمی به دانشگاه شهیدبهشتی گفت: ما از روز اول هم اعلام خطر کردیم که ممکن است پای فتنه گران به دانشگاه باز شود.

پهلوان ادامه داد: نمی خواهیم کسانی که با سرنوشت کشور بازی کردند دوباره باعث تشویش، التهاب و از بین رفتن بعضی جوانان این مرزو بوم شوند.

وی تصریح کرد: سران فتنه باید جواب خون دانشجویان و جوانانی که بر اثر ادعاهای دروغ آنها کشته شدند را بدهند.

پهلوان تاکید کرد: هنوز تلخی آن روزها از ذهنمان پاک نشده بعد آقایان با کمال پررویی وارد دانشگاه می شوند و قصد تطهیر هم کیشانشان را دارند.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه عده ای سعی دارند پروژه تطهیرسازی فتنه گران را در کشور دنبال کنند، گفت: عده بسیار معدود که خودشان را اصلاحاتی می خوانند، سعی دارند خیانت های سران فتنه را بی دلیل تطهیر کنند ولی ما هنوز کارهای غیر قانونی سران فتنه که با ادعای دروغ تقلب جو دانشگاه ها را متشنج کرده و همه را به جان هم انداختند، یادمان نرفته است.

پهلوان اظهار داشت: ما قطعا جلوی مسببین فتنه خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت پای آنها به دانشگاه ها باز شود و دوباره شروع به تشنج آفرینی کنند.

وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد این حرکات را به آزادی بیان نسبت دهد و بگوید یک میتینگ سیاسی است یا اشتباه می کند یا می خواهد مسیر را منحرف کند زیرا اگر کسی حرفی دارد می تواند در کرسی های آزاد اندیشی از نظر خود دفاع کند.

پهلوان با بیان اینکه کسانی که در گذشته جلوی هر اظهار نظری را می گرفتند حالا دم از آزادی بیان می زنند، تاکید کرد: این آزادی بیان برای خودشان خوب است، اینها آزادی بیان را بهانه کرده اند و می خواهند با آن باج خواهی سیاسی کنند و به این بهانه به دانشگاه ها نفوذ کنند.

وی تصریح کرد: فتنه گران باید بدانند که دانشجویان نخواهند گذاشت دوباره التهاب آفرینان و فتنه گران به دانشگاه بازگردند و دانشگاه و دانشجویان را ملعبه بازی های سیاسی خود و مکانی برای باج خواهی از نظام کنند.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در خاتمه گفت: مسئولان وزرات علوم باید نسبت به حضور سران فتنه و التهاب آفرینی آنها در دانشگاه ها پاسخگو باشند.

* چوپان کاره: حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی بازی سیاسی است

امید چوپان کاره معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در رابطه با حضور عوامل فتنه در دانشگاه های کشور گفت: عوامل فتنه نتوانستند امتیازات مدنظر خود را از دولت یازدهم بگیرند و به همین دلیل با سناریوهای از پیش تعیین شده و حضور در دانشگاه ها سعی دارند جریان اصلاح طلبی را در دانشگاه ها احیا کنند تا هم دولت را تحت فشار قرار دهند و هم نیروهای جوان خودشان در دانشگاه ها بیدار شوند.

وی افزود: البته با وجود اینکه وزیر علوم به تعهدات خود عمل نکرد عوامل دیگر فتنه مانند دانشجویان و اساتید اخراجی نیز به دانشگاه ها بازگشتند.

چوپان کاره ادامه داد: این شرایط جز ایجاد فضای تشنج، منفعتی برای دانشگاه و روند علمی کشور ندارد و تنها یک سری بازی سیاسی است که سبب جوسازی ها می شود و چیزی عاید دانشگاه نمی کند.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد اظهار داشت: با حضور عوامل فتنه در دانشگاه ها مخالفان و موافقان در دانشگاه ها نیز با یکدیگر درگیر می شوند و برخورد فیزیکی نیز رخ می دهد که این شرایط شایسته شان دانشگاه نیست.

چوپان کاره گفت: وزارت علوم وظیفه دارد که جلوی ایجاد اینگونه تشنج ها را در دانشگاه ها بگیرد و دانشگاه ها را کنترل کند، هر چند که به این وظیفه عمل نمی کند.

* رمضان زاده: حضور خاتمی در دانشگاه سناریویی برای تطهیر فتنه گران است

محمدمهدی رمضانزاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی ضمن محکوم کردن ورود غیر مجاز محمد خاتمی به دانشگاه شهیدبهشتی، گفت: حضور خاتمی به این دانشگاه به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و باید پاسخ قانع کنندگی برای این موضوع داده شود.

رمضانزاده افزود: حرکتی که در روزهای اخیر توسط فتنه گران در دانشگاه شهیدبهشتی بوجود آمد، نشان دهنده رویکرد فتنه انگیزانه وزیر و حرکت در جهت ایجاد سیاست زدگی در دانشگاه است.

وی اضافه کرد: مسئولان امر باید پاسخ اقداماتی که باعث ایجاد تشنج در دانشگاه ها می شود را بدهند و بگویند هدفشان از انجام چنین اقداماتی چیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی، اظهارداشت: وزارت علوم در چند ماهه گذشته عملکرد قابل قبولی نداشته و نمونه آن انتصاب افراد معلوم الحالی است که کارنامه سیاسی مناسب و خوبی در گذشته نداشته اند.

رمضانزاده خاطر نشان کرد: این اقدامات یک سناریوی از پیش طراحی شده در جهت تطهیر فتنه گران و ایجاد پایگاه برای آنها در دانشگاه ها بود که دانشجویان با بصیرت و هوشیار با حضور به موقع در صحنه حاضر شدند و تمام معادلات آنها را برهم زدند.

وی با اشاره به هزینه هایی که فتنه گران به کشور تحمیل کردند، تاکید کرد: دانشجویان خیانت فتنه گران را فراموش نکرده اند و با شور انقلابی مانع تبدیل شدن دانشگاه ها به جولانگاهی برای احزاب سیاسی و افراد معلوم الحال می شوند.

رمضانزاده با بیان اینکه سیاست زدگی در دانشگاه به ضرر دانشگاهیان است، اضافه کرد: با این حرکات در روند پیشرفت های علمی سال های گذشته خلل ایجاد می کنند و مسیر رسیدن به چشم انداز مورد نظر را منحرف می سازند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی یادآور شد: عملکرد مسئولان دانشگاه شهیدبهشتی که در گذشته ژست های انقلابی زیادی می گرفتند، در روزهای اخیر باعث نمایان شدن چهره واقعی آنها شد و تناقضات میان گفتارشان را برای همه مشخص شد.

رمضانزاده ادامه داد: ما همچنان منتظر پاسخگویی مسئولان در رابطه با این موضوع هستیم و از نمایندگان ملت در مجلس می خواهیم اقدامی عاجل در برخورد با این حرکت غیرقابل قبول انجام دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: مسئولان آموزش عالی کشور باید بدانند که روند پیش گرفته شده در این وزارتخانه و استفاده از عوامل فتنه در پست های دولتی و تبدیل کردن دانشگاه ها به جولانگاه سیاسی فتنه گران با قوانین کشور متناقض است.

رمضانزاده به روحیه مطالبه گری و انقلابی دانشجویان اشاره کرد و گفت: با توجه به این موضوع دانشجویان به عنوان چشمان بیدار جامعه اجازه نخواهند داد ارزش ها و اصول های اساسی انقلاب ملعبه عده ای فتنه گر شود.

وی ادامه داد: اگر حضور خاتمی و دیگران که سابقه اقدام علیه امنیت ملی را دارند تکرار شود اینبار جنبش دانشجویی محکم تر از گذشته برای دفاع از سنگر علم و جلوگیری از تحریف انقلاب در راستای وظیفه شرعی خویش به پا خواهند خواست.

 

*شفیعی: تلاش برای تطهیر فتنه گران آب در هاون کوبیدن است

ابوالفضل شفیعی دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیرامون حضور خاتمی رئیس جمهور اسبق در دانشگاه شهید بهشتی، گفت: فتنه ۸۸ و اتفاقات بعد از انتخابات بزرگ و ۴۰ میلیونی ملت ایران یکی از بزرگترین گناهان شرعی بود که توسط یک عده انجام شد.

شفیعی تصریح کرد: زیر پا گذاشتن رای و حق ۴۰ میلیون نفر آن هم به خاطر امراض کثیف شان از یک حماسه سیاسی و جشن ملی یک خاطره تلخ در ذهن ملت ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه عملکرد سران فتنه برای مردم کاملا مشخص است، ادامه داد: کسانی که امروز ما از آنها به عنوان سران فتنه نام می بریم می خواهند از دولت به عنوان یک رحم اجاره ای استفاده کنند و با سوء استفاده از دولت اهداف خود را پیش ببرند.

شفیعی تاکید کرد: وضعیت و عملکرد سران فتنه با سوت و کف و هوچی گری رسانه ای پاک نمی شود و ورود آنها به عرصه سیاسی مانند آمپول نیست که بخواهند آن را تزریق کنند.

دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، اظهار داشت: کسانی که دنبال وارد کردن خاتمی و سران فتنه به دانشگاه ها هستند باید بدانند که آنها اگر بخواهند در این چنین محافلی حضور پیدا کنند مطئمنا خروش دانشجویان و ملت را خواهند دید.

شفیعی تصریح کرد: دانشجویان شهید بهشتی نشان دادند که بیدار هستند و فتنه گران بدانند که این دانشجویان نمونه ای کوچک از دانشجویان انقلابی بودند که در مقابلش ایستادند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد خاتمی در فتنه ۸۸ کاملا مشخص است، افزود: خاتمی در سال ۸۸ هم به ملت خیانت کرد و هم به فتنه گران و این جریان کانالیزه ای که امروز در اطراف خاتمی می چرخند باید بدانند وی در گذشته با عملکردش ضربه محکمی به آنها زده است.

شفیعی در ادامه اظهار داشت: خاتمی تا وقتی که توبه نکند در ذهن مردم یک فتنه گر است و اگر توبه هم کند دیگر نمی تواند در حوزه سیاست فعالیت کند زیرا تاریخ ثابت کرده است که امثال خاتمی برایشان منافع ملی هیچ اهمیتی ندارد.

دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با بیان اینکه این روزها جریانی با استفاده از فضای موجود می خواهد خاتمی را تطهیر کند، تاکید کرد: قوه قضائیه به عنوان عدالتخواهانه جمهوری اسلامی بیشتر از این صبر مردم را لبریز نکند و سران فتنه را زودتر به پای میز محاکمه بکشد.

شفیعی با بیان اینکه احساس می شود فشارهایی وجود دارد که خواستار برداشتن حصر سران فتنه می شود، افزود: جنبش دانشجویی به همراه ملت انقلابی هرگز اجازه چنین کاری را نخواهند داد و تلاش این افراد مانند آب در هاون کوبیدن است.

وی اظهار داشت: خاتمی نباید بیشتر ازاین فضای دانشگاه ها را ملتهب کند و بگذارد در این زمان حساس برای دانشجویان آرامش برقرار باشد، در غیر اینصورت دانشجویان انقلابی ساکت نخواهند ماند.

*میرزایی: دانشگاه جای سران فتنه نیست

حسین میرزایی جانشین مسئول کانون مهدویت دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به حضور محمد خاتمی در دانشگاه شهیدبهشتی، گفت: ورود خاتمی به دانشگاه و التهاب آفرینی آن هم در زمان امتحانات کار درستی نبود و همه تشکل های دانشجویی و دانشجویانی که دلشان برای کشور و انقلاب می تپد، اینگونه حرکات را محکوم می کنند.

میرزایی با بیان اینکه مگر می شود هرکسی که دلش خواست سرش را پائین بیاندازد و وارد دانشگاه شود، تصریح کرد: مسئولان اجرایی دانشگاه باید پاسخ بدهند که چطور چنین کار غیر قانونی انجام شده است و چگونه در نظام جمهوری اسلامی افراد معاندی که از سران فتنه هم هستند، می توانند بدون مجوز وارد دانشگاه شوند.

وی تصریح کرد: دانشجویان منتظر پاسخ مسئولان دانشگاه و وزارت علوم هستند و این مطالبه دانشگاهیان است.

جانشین مسئول کانون مهدویت دانشگاه شهیدبهشتی خاطر نشان کرد: سران فتنه و افراد مرتبط با آنها باید بدانند که ظلم بزرگی که در حق نظام و ملت کردند هرگز از حافظه ها پاک نمی شود و مهم تر از آن اینکه سران و عوامل فتنه دیگر جایی در میان جامعه دانشگاهی و دانشجویی کشور ندارند.

میرزائی تاکید کرد: اقشار مختلف دانشجویی آماده اند تا با تکرار چنین اقداماتی واکنش گسترده تر و قاطع تر از خودشان نشان دهند.

*رحمانی: وزارت علوم پاسخگوی التهاب ایجاد شده در دانشگاه ها باشد

محسن رحمانی مسئول بسیج دانشگاه خواجه نصیر نیز با اشاره به حضور عوامل فتنه در دانشگاه های کشور در روزهای اخیر گفت: دولت یازدهم با شعار اعتدال، تدبیر و امید بر روی کار آمد و لازم است که تعریف درستی از اعتدال ارائه کند زیرا اعتدال به معنی منحرف نشدن از راه مستقیم است ولی برداشت غلط دولت از این مفهوم میانه روی بین حق و باطل است.

وی افزود: دولت باید نسبت به پیاده سازی شعار اعتدال موضع روشنی داشته باشد، به طور مثال در سیاست خارجی که آرمان ها و اصول انقلاب مشخص است مرزبندی خود را تعیین کند و در داخل نیز مرزبندی روشنی داشته باشد که یکی از خطوط قرمز این مرز نیز فتنه ۸۸ است.

رحمانی ادامه داد: دولت نباید از گفتن مرز مشخص پرهیز کند بلکه باید توجه داشته باشد که مرزبندی های داخلی در روند کاری دولت تاثیر دارد و باید مرز مشخصی را با جریان فتنه تعیین کند.

وی با اشاره به حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: بعضی مسئولان دانشگاه ها که خودشان نیز در فتنه نقش داشتند با این حرکات به دنبال قبح شکنی هستند و سعی دارند اقداماتی که مورد پسند جامعه نیست را انجام دهند.

مسئول بسیج دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه وزارت علوم باید پاسخگوی ایجاد التهاب در دانشگاه ها باشد، گفت: در شرایطی که دانشگاه ها نیاز به شور و نشاط علمی، اقتصادی و فرهنگی دارند عده ای با ایجاد التهاب نشاط را از دانشگاه ها می گیرند و وزارت علوم باید مشخص کند که این کارها با چه هدف و مقصودی انجام می شود. وی افزود: نشاط در دانشگاه ها با ایجاد التهاب و رفتن به سمت فتنه ۸۸ ایجاد می شود یا با نقش آفرینی دانشجویان در مسائل کلان کشور؟

*واحدی: حضور خاتمی در دانشگاه سناریوی از پیش طراحی شده است

محمد واحدی جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با حضور خاتمی رئیس جمهور اسبق کشورمان در دانشگاه شهید بهشتی، گفت: با اینکه ۵سال از فتنه انگیزی گروهی خائن می گذرد ولی اتفاقات تلخ آن دوران که ارزش ها و اصول مردم را هدف قرار داده بود فراموش نشده و مزه تلخ آن همچنان به یاد مانده است.

واحدی تصریح کرد: چند روز پیش در اقدامی گستاخانه یکی از سران فتنه که نقش اصلی را در سال ۸۸ برعهده داشت، به بهانه مراسم بزرگداشت پدر همسرش در دانشگاه شهید بهشتی حضور پیدا کرد و با این حضور غیرمنتظره و کاملاً پنهانی قلب دانشجویان انقلابی را جریحه دار کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه جای فتنه گران نیست، اضافه کرد: البته دانشجویان انقلابی و بیدار در زمان وقوع این حادثه واکنش به موقعی از خود نشان دادند و در مقابل این حرکت شدیدا اعتراض کردند.

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: برخلاف خبرسازی هایی که رسانه های ضد انقلاب در این رابطه انجام داده اند، افراد حاضر در تجمع دیروز همگی از دانشجویان و دانشگاهیان بوده اند که به صورت خودجوش در مقابل خاتمی ایستادند.

وی اظهار داشت: دانشگاه جای التهاب نیست و اتفاقات دیروز واکنش طبیعی دانشجویان به حضور یکی از عوامل اصلی فتنه ۸۸ به صحن مقدس دانشگاه بود.

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، تصریح کرد: اگر دوباره خاتمی بخواهد سرش را پائین بیاندازد و به دانشگاه پا بگذارند با واکنش شدیدتری روبرو خواهد شد و دانشجویان این بار دانشگاه را محلی برای دادگاه خاتمی می کنند.

واحدی در خاتمه با بیان اینکه حضور خاتمی در دانشگاه ها یک سناریوی از پیش نوشته است، اظهار داشت: ما مانع تطهیر خاتمی می شویم و بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی منتظر پاسخ شفاف و روشن مسئولان دانشگاه و مسئولان وزارت علوم است و آنها باید بگویند که آیا درست است در زمانی که به امتحانات نزدیک هستیم فضای دانشگاه را ملتهب کنند.

*رحیمی روشن: وزارت علوم موضع خود را درباره حضور عوامل فتنه در دانشگاه ها روشن کند

حسن رحیمی روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان با بیان اینکه دانشگاه محل تولید علم و تربیت نیروهای آینده کشور است، گفت: اگر دانشگاه پایگاه سیاسی احزاب شود از کارکرد اصلی خود دور شده و نتیجه این مساله چیزی جز تشنج نیست.

وی افزود: در ۸ سال گذشته شاهد سخنرانی هایی در دانشگاه ها بودیم که بیشتر جنبه علمی داشت ولی در حال حاضر فاز جدیدی در دانشگاه ها کوک شده است که عوامل فتنه برای سخنرانی دعوت می شوند و این مساله تاثیر مثبتی در کارکرد اصلی دانشگاه ندارد و فقط سبب ایجاد تشنج در دانشگاه و نفاق در جامعه می شود. رحیمی روشن ادامه داد: در چند ماه اخیر شاهد این قضیه هستیم که برخی سخنرانی ها بدون هماهنگی و نظارت در دانشگاه ها صورت می گیرد که این مساله مطلوب نیست و وزارت علوم باید پاسخگوی این جریانات باشد. عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان اظهار داشت: وزارت علوم باید موضع خود را روشن کند در حالی که تاکنون مسئولان وزارت علوم یا ساکت بوده اند یا با صحبت های دو پهلو از کنار این قضایا گذشته اند، وزارت علوم نقش اصلی را در آرام کردن دانشگاه ها دارد و باید برای آینده دانشگاه ها دغدغه داشته باشند. وی افزود: هرگونه سکوت و اهمال از سوی وزارت علوم سبب می شود که دانشگاه ها از مسیر اصلی خود خارج شوند.

*غریبی: خوش خدمتی به فعالان فتنه توسط بعضی از عوامل دولت در دانشگاه ها زیبنده دولت اعتدال نیست

وحید غریبی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: خوش خدمتی به فعالان فتنه توسط بعضی از عوامل دولت در دانشگاه ها زیبنده دولت اعتدال نیست و مسئولیت وقایع و تبعات منفی آن بطور کل با دولت است.

وی با بیان اینکه محیط علمی و فرهنگی دانشگاه ها نباید آلوده به حضور عواملی باشد که در سال ۸۸ ظلمی بزرگ به عظمت ملت ایران کردند، اظهار داشت: دانشگاه نظام جمهوری اسلامی نباید برای کسانی که با جمهوریت نظام مقابله کردند و می کنند به مکان امن و مطمئنی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه افراد نقش آفرین و دارای دغدغه در دانشگاه ها نسبت به این مسئله حساس و هوشیار هستند، عنوان کرد: بهترین راه مقابله با حضور عوامل فتنه در دانشگاه ها و جلوگیری از تنش در این مکان مقدس این است که بطور رسمی دولت نظر خود را در مورد فتنه بیان کند تا تکلیف بر همگان مشخص شود وگرنه دانشجویان و اساتید دلسوز ایران اسلامی اجازه شکل گیری سناریوهای جدید فتنه گران را نخواهد داد.

غریبی گفت: متاسفانه عده ای از مسئولان و موثران در وزارت علوم قصد دارند تا سناریو " پله پله تا احیای فتنه" را در دانشگاه ها کلید بزنند که تا حدی هم در این زمینه پیش رفته اند و یکی از مسیرهای تحقق این سناریو بعضی از عزل و نصب های صورت گرفته در تصدی ریاست دانشگاه هاست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: دولت اعتدال اگر می خواهد بطور علمی و واقعی شعار اعتدال را پیاده کند باید این شعار را از دانشگاه ها بویژه دانشگاه های مادر و بنیادی کشور شروع و پیگیری کند.

به گفته غریبی، یکی از راه های تحقق شعار اعتدال آن هم در حوزه دانشگاه توجه به این نکته است که کاندید تصدی جایگاه ریاست دانشگاه اسلامی، باید خود معیارهای حداقلی اعتدال و میانه روی در کنار سبقه علمی و پژوهشی را داشته باشد و وضعیت پرونده فرد کاندید در فتنه ۸۸ نیز برای دانشگاهیان تشریح شود زیرا یکی از مولفه های پیاده سازی شاخص اعتدال این است که در پرونده و سابقه فرد کاندید تصدی ریاست دانشگاه " برائت و انزجار از فتنه " ثبت شده باشد، در غیر اینصورت دولت باید به دانشگاهیان در این مورد گزارش علمی و دقیقی ارائه دهد و توضیح دهد که مصادیق اجرای اعتدال در دانشگاه چه بوده است؟

*طاهری: سران فتنه با حضور در دانشگاه ها می خواهند از انزوا بیرون بیایند

مصطفی طاهری مسئول سابق سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به حضور عوامل فتنه در دانشگاه های کشور در روزهای اخیر گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در این رابطه برخورد قاطع داشته باشند در غیر این صورت این افراد شدیدتر به اینگونه حرکات ادامه می دهند.

طاهری ادامه داد: نمایندگان مجلس باید از وزیر علوم طرح سوال کنند و استیضاح وی را مطرح کنند، بالاخره باید پاسخ این حرکت غیرمجاز داده شود.

وی خاطر نشان کرد: وزیر علوم یا باید این حرکت را محکوم کند یا اینکه موضع خود را اعلام کند زیرا دانشگاه ها دارند جولان گاه افراد فتنه گر می شوند.

طاهری خاطرنشان کرد: سران فتنه چون می خواهند از انزوا خارج شوند، چنین کارهایی می کنند ولی این خیال خامی است و دانشجویان بیدار هرگز اجازه خودنمایی به آنها را نخواهند داد.

طاهری در خاتمه اظهار داشت: اتفاقی که در دانشگاه شهیدبهشتی رخ داد، به فتنه گران گوشزد کرد که اگر بخواهند دوباره ابراز اندام کنند، واکنش قدرتمند دانشجویان انقلابی را خواهند دید.

*متکان: تضارب آرا در دانشگاه ها باید در چارچوب نظام باشد

علی اکبر متکان رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه حضور عوامل فتنه در دانشگا ه ها یکی از اقداماتی است که گروه فتنه می خواهند از طریق آن به خودشان مشروعیت بخشند، گفت: پس از جریان فتنه مردم ماهیت این گروه و هماهنگی آنها با دشمنان خارجی را متوجه شده و در حماسه ۹ دی از فتنه اعلام انزجار کردند و حالا آنان می دانند که جایی بین مردم ندارند و به همین دلیل دانشگاه ها را مدنظر قرار دادند.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث تضارب آرا اظهار داشت: گروه فتنه با مطرح کردن بحث تضارب آرا در دانشگاه ها سعی دارند جایی را برای خود در بین دانشجویان باز کنند ولی تضارب آرا باید در چارچوب سیاست های نظام باشد، افرادی مملکت را به سوی بحران برده اند و برای این هدف با دشمنان خارجی نیز هماهنگ بوده اند و حالا تضارب آرا را مطرح می کنند.

متکان با بیان اینکه تضارب آرا باید در چارچوب نظام باشد، عنوان کرد: برخی پس از جریان انتخابات مشروعیت نظام را زیر سؤال بردند و حالا برای اینکه به خود مشروعیت بخشند وارد دانشگاه ها شده و بحث تضارب آرا را مطرح می کنند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به پیشرفت های علمی کشور در ۸ سال گذشته گفت: دیدیدم که در ۸ سال گذشته دانشگاه ها جایگاه پیشرفت علمی بود و از حاشیه های سیاسی دور شد به طوری که در دنیا به رشد علمی رسیدیم ولی در حال حاضر برخی سعی دارند در دانشگاه ها تنش ایجاد کنند و تحت عناوین مختلف حاشیه را وارد دانشگاه کنند.

متکان عنوان کرد: در دانشگاه شهید بهشتی مراسم ختم برگزار کردند ولی این مراسم به یک مراسم سیاسی تبدیل شد و در آن عزاداری جای خود را به کف و سوت داد.

وی افزود: فردی که خودش در جریان فتنه نقش اساسی داشته و حتی از گذشته خود ابراز ندامت نکرده، وارد دانشگاه ها می شود و اینگونه دانشگاه را به حاشیه می کشد و مسائلی نظیر تضارب آرا نیز نمی تواند هدف آنان را توجیه کند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه دانشجویان بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری پیاده نظام های انقلاب هستند، گفت: دانشجویان و اساتید دانشگاه ها هرگز اجازه نمی دهند دانشگاه اینگونه به سمت حواشی برود و جلوی برگزاری اینگونه مراسم را می گیرند، دانشجویان و اساتید انقلابی که از نظام و خون شهدا پاسداری می کنند در برابر چنین تنش هایی ایستادگی کرده و نخواهند گذاشت دانشگاه جایگاه فتنه گران شود.

متکان گفت: بر اساس سخنان رئیس جمهور، سیاست دولت و رئیس جمهور نیز ایجاد آرامش در دانشگاه ها و دور کردن دانشگاه از تنش سیاسی است ولی مسئولان وزارت علوم برخلاف نظر رئیس جمهور عمل می کنند و برنامه هایی در دانشگاه برگزار می کنند که سبب ایجاد تنش می شود.