به گزارش پارس به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در دیدار با جمعی از مردم و مسئولان شهرستان شیروان اظهار کرد: هر شکایتی که در رابطه با بی عدالتی در حوزه وزارت کشور انجام شود، وظیفه خودم می دانم که شخصاً پیگیری کنم و با قانون شکنان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال، افزود: در پنج سال گذشته مقام معظم رهبری شعارهای اقتصادی مطرح کرده اند و امسال را نیز به عنوان اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو موضوع مهم نامگذاری کرده اند. خداوند همه امکانات را به ما داده است اما متأسفانه فرهنگ کار در بین ما وجود ندارد. باید در هر خانه، محله و هر شهر، کارگاه تولیدی جهت اشتغال جوانان ایجاد شود.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به ظرفیت های شهرستان شیروان اظهار کرد: شهرستان شیروان ظرفیت های خوبی دارد. باید یک گروه توسعه و مشورتی برای تجمیع سرمایه ها در این شهرستان فعال شود. از تمام ظرفیت های قانونی برای توسعه استان خراسان شمالی و شهرستان شیروان استفاده خواهیم کرد که در این زمینه ظرفیت های زیادی وجود دارد.

وزیر کشور ادامه داد: دولت تدبیر و امید در مدتی که روی کار آمده در حوزه اقتصاد ثبات لازم را ایجاد کرده است و در این مدت تورم رو به کاهش بوده و در سال ۹۳ وضع کشور رو به بهبود خواهد بود.

وی افزود: در حوزه سیاست خارجی، با هدایت های مقام معظم رهبری و مقاومت مردم کارهای خوبی انجام شده است و دشمنان حقانیت ما را قبول کرده اند و امروز فضای خوبی به نفع کشور به وجود آمده است.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دشمنان به دنبال ایجاد ناامنی در کشور هستند، با هدایت های مقام معظم رهبری و حضور مقتدرانه نیروهای امنیتی، وحدت، همدلی و امنیت به شکل بسیار بالا و قابل قبولی در مرزهای جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه" اختلافات سبب ظلم به مردم می شود" ، تصریح کرد: مدیران برای خدمت بیشتر به مردم باید اختلافات را کنار بگذارند. هیچکس حق ندارد از موقعیت خود سوءاستفاده کند. این مسئولیت ها و پست ها میراث خون شهداست.

رحمانی فضلی افزود: محور وحدت در شهرستان، امام جمعه است که به عنوان نماینده ولی فقیه حضور دارد. همه مدیران موظفند حکمیت امام جمعه را در اختلافات بپذیرند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور همچنین گفت: مراکز ترک اعتیاد باید در کنار سم زدایی از معتادان، با ایجاد کارگاه های حرفه آموزی برای آنها ایجاد اشتغال کنند و وزارت کشور تمام محصولات با کیفیت این مراکز را خریداری می کند.

در ادامه این جلسه، امام جمعه شیروان نیز اظهار کرد: این سفر، دومین سفر وزیر محترم کشور به شهرستان شیروان است که برکات زیادی برای این شهرستان داشته است. باید این فرصت ها را غنیمت بشماریم و نهایت استفاده را در جهت توسعه استان و شهرستان شیروان ببریم.

حجت الاسلام کوثری خاطرنشان کرد: بحث مبارزه با مواد مخدر باید از شیروان، با قوت شروع و به همه جای ایران سرایت کند تا ایرانی پاک داشته باشیم.

فرماندار شیروان نیز در این جلسه گفت: حضور دکتر رحمانی فضلی در مهمترین وزراتخانه کشور، افتخار و یک فرصت خوب برای خراسان شمالی و شهرستان شیروان است که باید نهایت استفاده از آن برده شود.

عباسعلی صفایی ادامه داد: اولویت توسعه شهرستان شیروان تکمیل چرخه اقتصاد کشاورزی است و همه ما وظیفه داریم از ظرفیت های تولیدی شهرستان بویژه بخش دامپروری و کشاورزی جهت اشتغال زودبازده استفاده کنیم. در سال گذشته شهرستان شیروان ۷۶ درصد کمبود بارندگی داشته است که در چند روز گذشته نزدیک به ۴۰ میلیمتر نزولات آسمانی داشته ایم و این کمبود به ۵۶ درصد رسیده است.