• لینک کوتاه
 • کد خبر: 123013

  رسانه‌های عربی از مخالفت پنج کشور عربی عضو اتحادیه عرب با واگذاری کرسی دولت سوریه به ائتلاف مخالفان خارج‌نشین هم‌زمان با نشست وزیران خارجه کشورهای عربی در کویت خبر دادند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، شبکه المیادین گزارش داد پنج کشور عربی با واگذاری کرسی دولت سوریه در نشست سران عرب به ائتلاف مخالفان سوری موافق نیستند. بر اساس این گزارش، اظهارات جبران باسیل وزیر خارجه لبنان نشان داد یکی از مخالفان جدی واگذاری کرسی دولت سوریه به مخالفان سوری، بیروت است.

  جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در دیدار با خالد بن محمد العطیه همتای قطری خود تأکید کرد پیامدهای بحران سوریه بر لبنان، فاجعه بار است.

  وزیر خارجه لبنان که یکی از مخالفان جدی واگذاری کرسی دولت سوریه به ائتلاف مخالفان سوری خارج نشین است، تأکید کرد: موضع لبنان واضح و شفاف است و بارها آن را تکرار کرده ایم و آن اینکه واگذاری کرسی سوریه به مخالفان به نفع سوریه نیست و به نظر ما، اتحادیه عرب باید از این اقدام خودداری کند.

  باسیل گفت: پیامدهای بحران سوریه بر لبنان از چهار سال پیش تا کنون چه از نظر بحران آوارگان سوری یا تروریسمی که فعالیت آن در حال گسترش است و به لبنان و تمام کشورهای منطقه و همسایه نفوذ کرده، فاجعه بار بوده است و این مسئله مستلزم تلاش های عربی مشترک علیه تروریسم است.

  اتحادیه عرب بحران سوریه دولت سوریه سوریه کشورهای عربی کشورهای منطقه کویت لبنان نشست سران عرب وزیر خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها