به گزارش پارس به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ و موثر، تقویت و گسترش روابط تهران و آنکارا را در راستای منافع و مصالح دو کشور و کل منطقه دانست.

ظریف در این دیدار با ابراز خرسندی از روند جاری روابط دوجانبه، سفر متقابل مقامات عالی رتبه ایران و ترکیه از جمله سفر نخست وزیر ترکیه به تهران و توافق های حاصل از آن را نشانگر عزم و اراده راسخ برای بسط و تعمیق این روابط در همه ابعاد توصیف کرد.

وی هم چنین بر وجود ظرفیت های گسترده برای توسعه و تعمیق این روابط به خصوص در زمینه مبارزه با ترورییسم و افراط گرایی و در ابعاد اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

ظریف با اشاره به اشتراک دیدگاه ها و مواضع همسو و مشترک ایران و ترکیه در خصوص بسیاری از مسائل مهم منطقه ای و بین المللی، ضرورت بهره گیری دو کشور از ظرفیت و نقش خود در راستای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات در منطقه را یادآور شد.

وزیر امور خارجه با تشریح روند جاری مذاکرات بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۳+۳، بر پیچیدگی و مشکل بودن این روند و در عین حال انتظار پیشبرد مذاکرات در راستای منافع کشورمان تاکید کرد.

بنا بر این گزارش، فریدون سینیرلی اوغلو، قائم مقام وزارت امور خارجه ترکیه نیز با ابراز خرسندی از سفرش به تهران و مذاکراتش با مقامات کشورمان این مذاکرات را خوب و سازنده توصیف کرد و بر اهمیت نقش و جایگاه دو کشور در عرصه منطقه ای تاکید و توسعه و تعمیق روابط را در راستای منافع مشترک و نیز ثبات و امنیت منطقه دانست.

قائم مقام وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به این که هرگونه موفقیت و دستاورد ایران را در روند تعاملات بین المللی از جمله مذاکرات بین ایران و گروه ۳+۳ را موفقیت خود می دانیم، بر آمادگی آنکارا برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط در ابعاد دوجانبه و هم چنین همکاری، مشورت و رایزنی مستمر دو کشور بزرگ منطقه برای کمک به حل و فصل مسائل آن تاکید کرد.