به گزارش پارس به نقل از فارس، علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل ظهر امروز (دوشنبه) پس از پایان نوبت صبح ششمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در هتل استقلال تهران در جمع خبرنگاران در مورد مذاکرات ایران و ۱+۵ اظهار داشت: ایران در چارچوب تعهداتی که در توافقنامه ژنو داده است پایبند خواهد بود و هر کاری که ایران تاکنون در رابطه با هسته ای انجام داده است در حوزه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای بوده است.

وی افزود: ایران به مذاکرات پایبند است اما همه اعضای ۱+۵ به خصوص کشور آمریکا به تعهدات خود پایبند نیستند چراکه تعهداتی که در ژنو داده اند را نقض می کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به دیدار عصر دیروز (یکشنبه) خود با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اشاره و گفت: در جلسه دیروز به خانم اشتون گفتم که در فاصله کوتاهی پس از اتمام مذاکرات ژنو وزیر خارجه آمریکا مصاحبه ای انجام دادند و علیه ایران صحبت و تحریم های اضافه ای را اعمال کردند که طبق توافقنامه ژنو نباید این امر صورت می گرفت که البته با اعتراض کشور روسیه و دیگر کشورها روبه رو شد.

ولایتی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر آنچه که در توافقنامه ژنو تعهد کرده است پایبند خواهد بود اما از حقوق هسته ای خود ذره ای کوتاه نخواهد آمد.