به گزارش پارس به نقل از تسنیم، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در آغاز به کار ششمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در سخنانی گفت: اکنون که ۳ سال است آغاز بیداری اسلامی در منطقه و جهان اسلام می گذرد و به لطف و عنایت حق فرصتی فراهم شد تا بار دیگر اعضای محترم شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با حضور در گردهمایی حاضر و ارزیابی آخرین تحولات بیداری اسلامی پرداخته و راه های برون رفت از چالش های موجود را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: انتظار می رود که این نشست با استفاده از فرصت های پیش رو گام موثری را در پیشبرد اهداف این جنبش بردارند. امروز بیداری اسلامی مراتب بسیار حساسی را پشت سر می گذارد و همین امر مسئولیت ما را در انجام رسالت خطیری که بردوش مان نهاده شده است، دو چندان می کند.

ولایتی در ادامه اظهار داشت: مروری بر تحولات یک سال اخیر اهمیت این موضوع را بیش از پیش بر ما آشکار می سازد. مقابله با خطراتی که این جنبش اصلی مردمی را تهدید می کند موجب می شود تا جریانهای مختلف اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگر ضرورت هم اندیشی و استفاده از تجربیات دیگر را حس کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که جنبش بیداری اسلامی با آن مواجه است، تلاش دشمنان برای تغییر اولویت های جهان اسلام است. دشمن درصدد است که مسئله فلسطین را به حاشیه براند و آن را از اولویت مسائل جهان اسلام خارج کند.

ولایتی در ادامه افزود: امت اسلامی اجازه نخواهد داد که مسئله فلسطین از صدر اولویت های آن افول کند و همچنان به حمایت از مردم فلسطین و مقاومت علیه رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد: نکته دیگر که در این برهه از زمان باید به آن توجه شود تلاش دشمن برای تحریم تفاوت های مذهبی و دامن زدن به درگیری های فرقه ای و طایفه ای است.

ولایتی در همین زمینه افزود: در شرایط کنونی هرکه در این مسیر گام بردارد عملا در جهت اجرای نقشه دشمنان حرکت کرده و به امت اسلامی آسیب می کند. بیداری اسلامی با هرگونه حرکت افراط گرایانه و یا تکفیری مقابله و از وحدت امت صیانت می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایمدواریم که در این اجلاس با همکاری شخصیت های برجسته جهان بتوان گامی درجهت وحدت اسلام برداشت و زمینه تحقق آمال و آرزوی ملت های مسلمان در دستیابی به وحدت و مقابله بادشمنان را فراهم کرد.