به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، به مسائل داخلی و بین المللی پرداخت و گفت: امام خمینی (ره) فقیه عالم تشیع در قرن اخیر با انقلاب اسلامی در ایران زلزله ای در جهان به وجود آورد که نتیجه اش احیاء دین و احیای ارزش های انسانی است.

وی تصریح کرد: دعوای دنیا با ما از اول شکل گیری انقلاب اسلامی تا امروز و تا فرداها بر سر پیام انقلاب اسلامی است نه بر اثر جغرافیای ایران است.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران افزود: پیامی که امام راحل به دنیای بشریت عرضه کرد برگرفته از قرآن و تعالیم و آموزه های پیامبر و ائمه معصومین (ع) است که هیچ پیامی با آن قابل مقایسه نیست.

سردار شریف اضافه کرد: انقلاب اسلامی گفتمان حرف جدیدی را به جامعه جهانی عرضه کرد که این حرف نو برگرفته از وحی الهی و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) بود که با قلب همه مردم دنیا، گرایش نوین جامعه بشری به سوی دین و معنویت را رقم زد.

وی با بیان اینکه در مدت ۳۵ سال گذشته جمهوری اسلامی خبرسازترین کشور دنیا بوده است، گفت: در ۳۵ سال قبل و ابتدای انقلاب اکثر پزشکانی که در کشور ما طبابت می کردند هندی و پاکستانی بودند، اما امروز به برکت تلاش های علمی و ارتقای سطح دانش فرزندان این سرزمین و به برکت پیام استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، در علم پزشکی در نقطه ای ممتاز قرار گرفته ایم و این نشان عظمت انقلاب اسلامی است.

*دشمن توان حمله به ما را ندارد

مسئول روابط عمومی سپاه خاطرنشان کرد: درطول ۳۵ سال به رغم تحمیل جنگی جهانی و هشت ساله بر ایران اسلامی امروز در عرصه های دفاعی و نظامی در قله ای ایستاده ایم که دشمن توان حمله به ما را ندارد.

شریف با بیان اینکه اسرائیلی ها برای حمله کشوری از هیچ کشوری اجازه نمی گیرند مگر اینکه بدانند این اقدام هزینه سنگینی برایشان دارد، افزود: امروز همه عالم می دانند که جمهوری اسلامی ایران دارای دانش و فن آوری صلح آمیز هسته ای شده و به رغم ادعاهای ر‍ ژیم صهیونیستی در حمله به تأسیسات هسته ای کشورمان مانند آنچه که آنها در قبال برخی کشورهای دیگر انجام داده اند به همت جوانان باهوش و آگاه و نیروهای مسلح و مدافع آماده و مقتدر اسرائیل جرأت حمله به ما را ندارد چون می داند عواقب سنگینی دارد.

وی تصریح کرد: به هیاهوی رسانه های دشمن توجه نکنید ما امروز در اوج قدرت هستیم و این حرف بدون پشتوانه نیست در حالی که امروز آمریکایی ها در وضعیت متزلزلی در زمینه های سیاسی، نظامی واقتصادی به سر می برند.

*آمریکا برای حفاظت از ناوهای خود در خلیج فارس گونی های شن می چیند

سردار شریف اظهار داشت: آمریکایی ها یک روزی دایره مدار قدرت در منطقه ما بودند، اما امروز آنان برای حفاظت از ناوهای خود در خلیج فارس گونی های شن می چینند تا اگر مورد هجوم قایق های تندرو قرار بگیرند از خود دفاع کنند.

وی با اشاره به اظهارات برخی مقامات آمریکایی در خصوص روی میز بودن گزینه نظامی علیه ملت ایران، تاکید کرد: آمریکایی ها در موقعیتی نیستند که بتوانند اقدام نظامی علیه ایران انجام دهند و ما تنها کشوری هستیم که بیشترین فرمانده جنگ دیده در جنگ واقعی داریم که در هنگام خطر سرنوشت را به سود ملت ایران رقم زنند.

مسئول روابط عمومی سپاه ادامه داد: ما امروز به شهدا، پدر و مادر شهدا و رزمندگان خود افتخار می کنیم که به دستور ولی فقیه جامع الشرایط جنگیدند به گونه ای که حتی تاریخ بشریت به آنها افتخار می کند، اما آیا امروز از ژنرال های حزب بعث که تحت حمایت قدرت های سلطه اگر بودند آیا هیچ نام و نشانی برجای مانده است؟

سردار شریف گفت: ما امروز به همت شهیدان باکری، شیرودی، احمدی روشن و شهریاری مباهات می کنیم و افتخار امروز ما این است که بر سرشاخه های علم در هر حوزه ای تسلط پیدا کرده ایم.

وی اضافه کرد: ما با ایمان و ایستادگی و نیز روحانیت شیعه و رهبری منحصربه فرد این نظام قادریم به آرمان های بلند خودمان برسیم و خداوند به ما وعده داده تا هنگامی که در راه قرآن حرکت کنیم از ما حمایت خواهد کرد.

مسئول روابط عمومی سپاه تصریح کرد: ما باید در همه حوزه ها سربازانی مقتدر و بااراده پرورش دهیم، ما نباید در برخی از عرصه ها مانند عرصه های نظامی به اوج اقتدار و قدرت برسیم ولی قادر نباشیم نیازهای دامپروری خود را تهیه و شرایط بهتری را برای زندگی مردم آماده کنیم.

سردار شریف افزود: دشمن فکر می کرد بتواند ما را در برخی از عرصه ها دچار مشکل کند و با تصویب تحریم های ظالمانه مانند دارو ما را از پا دربیاورد اما موفق نشد.

وی با اشاره به ایستادگی و هوشمندی ملت ایران درپی گیری آرمان های انقلابی خود و مقایسه آن با سایر ملت هایی که موفق به پیروزی در مراحل اول انقلاب خود شدند خاطرنشان کرد: مردم مصر به خیابان ها آمدند وعلیه نظام سی ساله مبارک دست به قیام زدند و کشوری که وابسته به آمریکا بود را سرنگون کردند اما آمریکا که خود را مدافع حقوق بشر می داند در مصر بازی راه انداخت و دوباره نظام موردنظر خود را برملت مصر تحمیل کرد که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.

*گول لبخند دشمن را نباید خورد

سخنگوی سپاه پاسداران با تأکید بر اهمیت رصد رفتار دشمن و هوشمندی برابر حرکات آن تصریح کرد: هوشمندی امام ثابت کرد که فریب دشمن را نباید خورد و این هوشمندی به برکت درایت و صلابت مقام معظم رهبری ادامه دارد، این یک واقعیت انکارناپذیر و تجربه شده است که گول لبخند دشمن را نباید خورد، دشمن وقتی اخم می کند قابل اعتمادتر است.

شریف افزود: دشمنان ما امروز در موضع ضعف هستند که حاضر به نشستن پای میز مذاکره شده اند، به جوانان امروز که دوران امام و جنگ تحمیلی را ندیده اید توصیه می کنیم به دقت رفتار ما و خباثت دشمن را مشاهده کنند.

وی تاکید کرد: شهیدان شهریاری و احمدی روشن در صحنه جهاد و تلاش برای اقتدار علمی کشور در خیابان به شهادت رسیدند، دشمن با هویت، پیام انقلاب، مردم و استقلال ما مسئله دارند و به دروغ خود را حامی دموکراسی معرفی می کنند، دموکراسی تا حدی که منافع آمریکا را تأمین کند بهترین دموکراسی حاکم است ولی اگر کشوری خواست روی پای خود بایستد باید او را منزوی و حتی به او حمله کنند.

مسئول روابط عمومی سپاه ادامه داد: این نظام مقدس به سادگی به دست نیامده است، ما عنصر فرهنگ اسلامی، شهادت طلبی، وحدت و پشتوانه عظیم خون شهدا را ضمیمه این انقلاب کرده ایم، و به برکت همین عظمت و سرمایه های گرانسنگ و استعداد، نبوغ، انگیزه و تلاش شما جوانان این راه را پیموده ایم و نشان دادیم که بابدترین دشمنان در بدترین شرایط مقابله کرده ایم و به عظمت ایمان وبرکت خون شهدا آینده نیز چنین خواهد بود.

سردار شریف گفت: مشکلات معیشتی و تورم و گرانی را نیز دولت محترم در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی انشاء الله حل خواهد کرد. ملت ما نشان داده است که شیعه ومسلمان سربلند است و نباید در مقابل مشکلات سرخم کنیم.