به گزارش پارس به نقل از مهر، رادوسلاو شیکورسکی وزیر امور خارجه لهستان که در راس هیاتی بلندپایه به همراه تجار و وزرای اقتصادی از دیروز به تهران سفر کرده است، سفر خود را به دلیل تحولات اوکراین نیمه کاره گذاشت و امروز به لهستان باز خواهد گشت.

بر اساس این گزارش، قرار بود سفر وزیر خارجه لهستان به ایران سه روزه باشد.

وی در نشست خبری مشترک با همتای ایرانی در خصوص پایان زودهنگام سفرش و عدم ملاقات با رئیس جمهور ایران عذرخواهی کرد و گفت: امیدوارم آقای رئیس جمهور ما را ببخشد.

وزیر امور خارجه لهستان و هیات همراه روز گذشته در سفر خود به ایران به اصفهان سفر کردند و امروز نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو داشتند.

امروز در حاشیه این دیدار یادداشت تفاهم دفتر مطالعات وزارت امور خارجه و موسسه روابط بین الملل وابسته به وزارت امور خارجه لهستان نیز به امضا رسید.

در نشست مشترک وزیران خارجه ایران و لهستان، رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت خارجه و سفیر احتمالی ایران در لهستان نیز حضور داشت.

یکی دیگر از حاشیه های نشست خبری وزرای امور خارجه ایران و لهستان نیز مترجم بود که به نظر می رسید سئوالات را برای وزیر خارجه لهستان به درستی ترجمه نمی کرد.

زمانی که خبرنگار واحد مرکزی خبر ازرادوسلاو شیکورسکی درباره اقدامات متقابل ۱+۵ و احادیه اروپا در قبال ایران در تعهدات ژنو سئوال کرد، وی درباره سوریه و وضعیت حقوق بشر در ایران مطالبی را عنوان کرد باعث شد خبرنگار واحد مجددا تأکید کند که سئوال وی در این باره نبوده است. وزیر امور خارجه کشورمان به ناچار گفت که ترجمه سئوال اشتباه بود و خود به زبان انگلیسی بار دیگر سئوال را برای وزیر امور خارجه لهستان تکرار کرد.

اشکال در ترجمه لهستانی در پاسخ های دیگر وزیر امور خارجه لهستان نیز مشاهده می شد.