به گزارش پارس به نقل از مشرق، با افزایش دامنه پیروزی های سیاسی روسیه در منطقه، آمریکا بار دیگر سیاست های قدیمی خود را برای گرفتن یک برگه از روسیه پیش رو قرار داد و با به آتش کشیدن اوکراین و تشکیل و تحریک مخالفان دولت در این کشور که از حمایت اروپا برخوردار بوده و از اموال خلیجی و سعودی نیز تغذیه می کردند، با بهره برداری از دستاویزهای انقلابی و آزادی و دموکراسی سعی کرد چرخش خود در سیاست های پوتین را متوقف کند.


با وجود اینکه در زمان انقلاب نارنجی در اوکراین که چند سال پیش در این کشور ایجاد شد، هیچ کس کشته نشد و هیچ موسسه دولتی تخریب نشد، اما حوادث جدید نشان داد که پشت پرده انقلاب کنونی اوکراین خونین و ویرانگر است، چرا که دهها نفر در حوادث اخیر اوکراین کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده اند و موسسات دولتی و ساختمان های مسکونی تخریب شدند و قطار مترو نیز از حرکت ایستاد تا خشونت های بی سابقه ای در اوکراین خود را نشان دهد.

در بررسی پشت پرده حوادث اوکراین یک عامل اصلی به چشم می خورد و آن این است که این اتفاقات علاوه بر عوامل و انگیزه های داخلی که دارد، به علت انتقام جویی از روسیه و خارج کردن یکی از هم پیمانان این کشور از دست آن انجام شده است، نگاهی کلی نشان می دهد ۴ گروه انگیزه کافی برای حضور در پشت پرده حوادث اوکراین را دارند، این گروه ها عبارتند از: آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی.

آمریکا به علت رسوایی های مکرر در پرونده های منطقه ای از جمله سوریه به دنبال پاره کردن نوار پیروزی های مسکو در معادلات منطقه و کاستن از حجم نفوذ خاورمیانه ای این کشور با مشغول کردن آن به اوضاع اروپای شرقی بود. انگیزه های اروپا بیش از اینکه رقابت با روسیه و زهر چشم گرفتن از این کشور باشد، به عوامل اقتصادی و امنیتی در اختیار گرفتن هم پیمانی جدید در اوکراین باز می گردد، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی نیز انگیزه های مشخصی در انتقام جویی از مسکو به علت حمایت از محور مقاومت در منطقه را دنبال می کنند.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

این در حالی بود که مطالعات مردم شناختی اوکراین نشان می داد وقوع ناآرامی و انقلاب در این کشور کاملا قابل تحقق است. دو طیف مردمی مختلف در این کشور وجود دارد که دست گذاشتن غرب بر روی این موضوع باعث بروز انقلاب های پیاپی در این کشور می شود، رویکرد اول، غرب گرایانی هستند که با سوءاستفاده از شعارهای ملی گریانه به  دنبال جدا کردن اوکراین از روسیه هستند، این گروه ها بیشتر در غرب این کشور ساکن هستند و با زبان اوکراینی صحبت می کنند.

گرایش دوم روسی زبانان هستند که در شرق اوکراین مستقر هستند، این گروه با وجود روابط خوبی که با روسیه دارند، به دنبال توازن در مناسبات خارجی اوکراین هستند و معتقدند همزمان باید هم با اتحادیه اروپا و هم روسیه بر اساس منافع ملی اوکراین تعامل داشت، با وجودیکه این جریان به ریاست ویکتور یانوکویچ در انتخابات سال ۲۰۱۰ پیروز شده و حاکمیت این کشور را در اختیار داشت، اما برنامه ریزی های غربی از شکاف موجود در جامعه اوکراین استفاده کرد تا بتواند در معادله های بین المللی ضربه ای به مسکو وارد کرده و ضمن انتقام جویی از شکست مفتضحانه غرب در سوریه، نوار موفقیت های این کشور را پاره کند.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

مسکو همچنان نسبت به این تحولات سکوت کرده، اما سابقه رویارویی غرب و روسیه در اروپای شرقی بویژه در جریان بحران اوستیای جنوبی نشان داده که روسیه نیز برگه های قدرتمندی را برای این تقابل در اختیار دارد که احتمالا برای اصلاح موازنه قوا و توقف خودکامگی های آمریکایی- اروپایی بر خلاف منافع ملت های جهان، آنها را رو خواهد کرد.


جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر برنارد هنری لوی محرک فتنه های جهانی

از میان ۴ رکن مداخله جو در بحران اوکراین، آنچه در این مقاله مد نظر است، بررسی نقش رژیم صهیونیستی و یکی از مهره های بین المللی این رژیم به نام" برنارد هنری لوی" ، صهیونیست معروف و نظریه پرداز انقلاب های رنگی آمریکایی در جهان است.

هنری لوی میلیاردر یهودی تبار فرانسوی که سودای ریاست رژیم صهیونیستی بعد از اتمام مأموریت های جهانی اش را در سر می پروراند، یکی از عوامل اطلاعاتی تبلیغاتی این رژیم و جغد شومی است که در هر جا وارد می شود، خونریزی و تعفن فتنه و آشوب و کشتار داخلی مدتی بعد از آنجا بلند می شود.

واقعیت این است که وی مرد میدان است و میدان های جنگ در نقاط مختلف دنیا شاهد حضور وی بوده است، جنگ بوسنی و هرزه گوین که باعث از بین رفتن هزاران مسلمان شد، جنگ افغانستان و حضور لوی در کوهستان های شمال این کشور، جنگ عراق و حضور او در کوهستان های کردستان که زمزمه های تجزیه طلبی از دولت مستقل مرکزی را نیز به ذهن سران این اقلیم انداخت و بخش های مختلف جنوب سودان و دشت های دارفور که باعث تجزیه این کشور شد و شهرهای شرقی لیبی که الان به خاستگاه تروریسم جهانی و مرکز اصلی صادرات تروریست تبدیل شده، همگی شاهد حضور این متفکر جنگ افروزی بوده اند.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر
 
جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

هنری لوی قبل از کشتار گسترده و درگیریها میان مسلمان در افغانستان به عنوان نماینده ویژه ژاک شیراک رئیس جمهور اسبق فرانسه به این کشور سفر کرد و با برخی ژنرال های افغان از جمله عبدالرشید دوستم دیدار کرد. لوی در الجزایر نیز مشاهده شد و در آنجا با سعید سعدی رهبر حزب التجمع برای فرهنگ و دموکراسی دیدار کرد. حضور او در دارفور و سومالی و اریتره نیز مشهود بود تا طرح های تجزیه طلبانه صهیونیست ها و غرب در آفریقا را نیز دنبال کند.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر
هنری لوی با عبدالرشید دوستم در افغانستان

وی نظریه پرداز اصلی اشغال عراق است، او در دهه هفتاد اعلام کرده بود راه رسیدن به تل آویو از بغداد می گذرد. او بعد از هوشیاری غرب از شوک ناشی از آغاز بیداری اسلامی در منطقه، در میان معترضان مصری در میدان التحریر نیز حاضر شد، خود او در این مورد می گوید: با هزینه شخصی خودم، در کار توزیع غذا میان معترضان مصری شرکت کرده و با تظاهرکنندگان در حمله به مقر سازمان امنیت مصر  مشارکت داشتم.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر
هنری لوی در مصر

نقش لوی در لیبی دیگر بر کسی پوشیده نیست، نقش وی در سخنرانی های آتشین وی در تسریع مأموریت خارج کردن این کشور از مدار کشورهای آفریقایی و تبدیل کردن آن به کشوری تروریسم پرور در کنفرانس هایی که برای سناریو پردازی در این کشور برگزار می کرد، کاملا مشهود بود.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر
هنری لوی در لیبی

این حضور به اندازه ای غیر قابل انکار بود که روزنامه فرانسوی فیگارو در مقاله ای به نقش این صهیونیست در تخریب موسسات لیبی و کشتار دهها هزار نفر در این کشور که با تاثیرگذاری وی بر سیاست خارجی فرانسه در حمله به لیبی همراه بود، اشاره کرد. اسناد فاش شده نشان می دهد که هنری لوی چگونه با لحن آمرانه ای به نیکولا سارکوزی رئیس جمهور وقت فرانسه دستور می دهد که اقدامات مرحله بندی شده در لیبی را پیاده کند و به سوی منابع انرژی حمله ور شود.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر
هنری لوی در سودان

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر
هنری لوی در بوسنی

برنارد لوی بارها تاکید کرده که در پشت صحنه با همه مخالفان دولت سوریه به ویژه آنهایی که زمانی دارای پست های عالی و بلند مرتبه در دولتهای سوریه بودند، در تماس است. وی بارها با عبدالحلیم خدام معاون پیشین رئیس جمهور سوریه ملاقات کرده است. برخی از تحلیلگران معتقدند که درخواست برخی از رهبران مخالف دولت سوریه از مردم این کشور برای دست بردن به اسلحه و مقاومت مسلحانه در برابر دولت، تحت تعلیمات لوی بوده است.


نقش رژیم صهیونیستی در ناآرامی های اوکراین

شبکه خبری المیادین دیروز در گزارشی از نقش لابی صهیونیستی در وقایع اخیر اوکراین پرده برداشته و از سفر قریب الوقوع" ناتان شارانسکی" رییس آژانس یهود و سیاستمدار روس تبار رژیم صهیونیستی به اوکراین به بهانه ارائه کمک های فوری و اضطراری به یهودیان این کشور خبر داد. شارانسکی علاوه بر تقویت امنیت موسسات یهودی اوکراین، ستادی برای جمع آوری کمک های مالی به منظور افزایش حفاظت از موسسات یهودی در این کشور راه اندازی کرده است.

با توجه به نقش ویکتور بنچوک بازرگان یهودی اوکراینی در اعتراضات اخیر اوکراین و حضور فعال و سخنرانی برنارد هنری لوی در میان معترضان شهر کی یف، گزارش ها از نقش تاثیرگذار لابی صهیونیستی و مداخله موساد در حمایت از ناآرامی های اوکراین حکایت دارد.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

برنار هنری لوی میلیاردر فرانسوی که دارایی های خود را وقف بقای موجودیت ننگین اسرائیل کرده و در رفتار و گفتار و نوشته های خود تنها به دنبال پیشبرد اهداف نژادپرستانه خود در دفاع از صهیونیسم به ضرر ملت های جهان است، نقش اساسی در پیشبرد ناآرامی های اوکراین ایفا کرد.

وی که بارها اعلام کرده یک صهیونیست است و همواره در هر جا که باشد، قلبش با اسرائیل است، علاوه بر حضور در میان معترضان در شهر کی یف برای آنها سخنرانی کرد، وی همان کسی است که برنامه" مبارزه در جهت آزادی و دموکراسی" در اوکراین را طراحی کرد.

هنری لوی که پیش از این اثر انگشت سیاه خود را در تحولات لیبی و عراق و سودان و سوریه به جا گذاشته در میدان استقلال اوکراین تاکید کرد که اروپا کامل نمی شود، مگر اینکه اوکراین به آن بپیوندد. این موضوع نشان از وابستگی معترضان اوکراینی به جریان های خارجی بویژه اتحادیه اروپا بود که اولین اقدام آن در تغییر نام میدان استقلال به میدان یورو خود را نشان داد.

این مجری سیاست های صهیونیستی در جهان از عاملان اصلی تحریک سه حزب اصلی مخالفان اوکراین بر علیه حاکمیت قانونی رئیس جمهور این کشور بود که با دستاویز قرار دادن مفاهیمی چون آزادی و دموکراسی، آنها را به مبارزه علیه دولت مرکزی اوکراین کشاند.

جغد شوم ناآرامی‌های اوکراین که بود؟ +تصاویر

لوی که از حمایت های مادی و معنوی و حتی جاسوسی اسرائیل برخوردار است، روابط بسیار خوبی با تمامی نخست وزیران اسرائیل از مناخیم پگین گرفته تا بنیامین نتانیاهو داشته و نفوذ زیادی نیز بین آنها دارد، وی به راحتی در هر زمانی و بدون وقت قبلی می تواند با هر کدام از مسئولان رژیم صهیونیستی دیدار کند.

بنابراین آنچه در اوکراین روی داد، نه یک انقلاب مردمی بلکه تکرار سناریوهای بهار عربی به سبک اروپایی بود که تحت فشار ۴ گروه که در بالا به آن اشاره کردیم، اتفاق افتاد. غرب و محور ارتجاع صهیونیستی- عربی از شکاف موجود در جامعه اوکراین بعد از انقلاب نارنجی سال ۲۰۰۴، اوضاع بد اقتصادی و افزایش میزان بیکاری در این کشور سوء استفاده کرد تا برای مقابله با دولت روسیه عرصه کشور دیگری را به درگیری و آشوب و کشتار بکشاند.