به گزارش پارس به نقل از تسنیم، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء از بهینه سازی و توانمند کردن سامانه موشکی هاگ خبر داد و گفت: به همت متخصصین جوان قرارگاه پدافند هوایی سامانه موشکی هاگ در بخش های مختلف بهینه سازی و ارتقاء یافت و در بخش رادار ارتفاع متوسط این سامانه، برد رادار به صورت مؤثر افزایش دوبرابری دارد و رادار ارتقاء یافته این سلاح قابل رقابت با رادارهای مدرن و به روز دنیا است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در ادامه اظهار داشت: در بخش راداری ارتفاع پست نیز برد این رادار به دو برابر برد قبلی رسیده است و هر دوبخش ارتفاع متوسط و پست توانایی منحصر به فرد جنگ الکترونیک به سامانه موشکی هاگ اضافه شده است که در گذشته در این سامانه وجود نداشته است.

وی افزود: از دیگر اقدامات ارزشمندی که برای این سامانه انجام شده است، ارتقاء رادار تعقیب است که قابلیت تعقیب و هدفگیری را تا ۴۰ درصد افزایش داده است، این سامانه به صورت ۲۴ ساعته و با ضریب اطمینان بالا قادر به انجام عملیات است.

امیر اسماعیلی در پایان گفت: بهینه سازی المان های سرد، نگهداری آسان در اجزاء پرمصرف، ارتقاء و بهینه سازی سامانه کنترل آتش، ارتقاء کلیه نمایشگر ها و نشانگرها متناسب با افزایش برد رادار و بهره گیری از تسترهای بومی از دیگر اقداماتی است که برای بهینه سازی این سلاح انجام شده است.