به گزارش پارس نیوز، 

بیژن بیرنگ که همراه با مرحوم مسعود رسام کارگردانی «خانه سبز» را عهده‌دار بودند، در گفت‌وگویی با ایسنا در حالی که از شنیدن خبر درگذشت داریوش اسدزاده به شدت متاثر شده بود، با یادآوری اینکه چهارمین فرشته هم از «خانه سبز» پرید، گفت: مرگ اتفاق دور از انتظاری نیست که سراغ ایشان آمد. امیدواریم در سرزمین دیگری که به آن وارد شده، در آرامش باشد. این دنیا که زیاد محیط آرامی برایش نبود؛ امیدواریم این اتفاق در جای دیگری بیفتد.

این کارگردان در ادامه درباره درگذشت داریوش اسدزاده، گفت: سفرت مبارک! سفرت برای ما درد دارد ولی ان‌شاءالله برای خودت خوب باشد. مرد بزرگی را از دست دادیم که شریف و هنرمند و آرتیست بود و البته مسوول؛ امیدواریم آموزه‌ای برای هنرمندان دیگر باشد که همه راه او را ادامه دهند.

وی سپس از سریال «خانه سبز» یاد کرد و گفت: آقای اسدزاده در یک فضای زیبا هم جلوی دوربین و هم پشت دوربین کار می‌کردند و بدون این فضای خوب کاری، اتفاق خوبی بیرون نمی‌آمد. همه چیز در «خانه سبز» خوب بود؛ کلکل‌های ایشان با خانم حمیده خیرآبادی در این سریال زیبا بود.

داریوش اسدزاده ـ بازیگر ـ در سن ۹۶ سالگی درگذشت. او در طول حیات در ۵۸ سریال و تله‌فیلم بازی کرده است که از آن جمله می‌توان به سمندون، خانه سبز، آژانس دوستی، روزگار جوانی، هوش سیاه، دردسرهای عظیم و چرخ فلک اشاره کرد.