به گزارش پارس نیوز، 

فاطمه گودرزی بازیگر فیلم سینمایی «ازدواج به سبک ایرانی» درباره این فیلم که امروز جمعه ۱۱ مرداد در قالب هفته فیلم ازدواج در باغ کتاب تهران اکران می‌شود، گفت: در فیلم «ازدواج به سبک ایرانی» اولین بار بود که با زنده‌یاد سعید کنگرانی کار می‌کردم و این موضوع برایم خیلی جذابیت داشت. یکی دیگر از مهم‌ترین نکات این فیلم حضور مرحوم علی معلم بود و آن روحیه و شادابی که او برای کار و حتی در زندگی‌شان داشتند و هنگام ساخت فیلم نیز این حس را انتقال می‌دادند.

او ادامه داد: علی معلم گروه عوامل و بازیگران این فیلم را هم به گونه‌ای چیده بودند که همان شادابی و حس و حال خوب را القا می‌کرد، مثل حضور داریوش ارجمندکه تاثیرات مثبتی داشت.

گودرزی با اشاره به اینکه خاطره خاصی از این فیلم به یاد ندارد به جز اتفاقات رایجی که معمولا در زمان فیلمبرداری رخ می‌دهد، درباره همکاری با حسن فتحی، گفت: این فیلم اولین تجربه سینمایی حسن فتحی بود اما من پیش از آن در یک مجموعه تلویزیونی هم با او همکاری کرده بودم. در زمان ساخت «ازدواج به سبک ایران» فتحی آن نقش را به من پیشنهاد دادند و معتقد بود که برایم خیلی مناسب است. داریوش ارجمند هم از این موضوع خیلی استقبال کردند و دوست داشتند که من این نقش را بازی کنم.

بازیگر فیلم سینمایی «می‌خواهم زنده بمانم» یادآور شد: در فیلم «ازدواج به سبک ایرانی» نقش یک حاج خانم زبل را بازی می‌کردم که پس از آن هر کسی فیلم را دیده بود برایش خیلی جالب بود و همه می‌گفتند در سکانس‌هایی که من در مقابل آقای ارجمند بازی داشتم خیلی خندیده بودند.

او با بیان اینکه پیش از «ازدواج به سبک ایرانی» نقش مشابه این نقش را در سینما نداشتیم، بیان کرد: یکی از مواردی که من آن زمان از حسن فتحی خواستم، این بود که چون سنم به آقای ارجمند نمی‌خورد، نقش همسر دوم او را بازی کنم و آقای فتحی هم این نکته را در فیلمنامه تغییر دادند. در این فیلم شیلا خداداد و امیرحسین آرمان بچه‌های من بودند و حاج آقا از همسر اولش یک دختر دیگر هم داشت و خیلی هم جالب بود که چهره من و شیلا خداداد به هم شباهت پیدا کرده بود و همه می‌گفتند خیلی شبیه و مثل مادر و دختر واقعی شدید.