به گزارش پارس نیوز، 

این بازیگر در سال ۱۳۸۷ در سن ۲۱ سالگی، در سریال روز حسرت به کارگردانی سیروس مقدم کار حرفه‌ای خود را شروع کرد. او در سن ۳۱ سالگی با هادی کاظمی، که یازده سال از او بزرگ‌تر است ازدواج کرده است و همین امر سبب شده تا این روزها بیشتر مورد توجه طرفدارانش قرار گیرد.

 

بیوگرافی سمانه پاکدل

سمانه پاکدل اصالتا آذری و متولد ۲۶ مهر ۱۳۶۶ در اصفهان است. وی در یک خانواده ۵ نفری به دنیا آمده و یک خواهر و برادر متاهل و بزرگ‌تر از خود دارد. پدر و مادر او هر دو کارمند بودند و او همین را دلیل اصلی آشپزی خوبش می‌داند. او از کودکی علاقه‌مند به بازیگری بوده است و تصمیم داشته تا رشته هنر را در دبیرستان سوره در پیش گیرد، ولی با مخالفت خانواده اش رو به رو می‌شود. اما در سن ۱۷ سالگی با حمایت خواهر و شوهر خواهرش، به دور از چشم والدینش تئاتر را آغاز می‌کند. با این وجود او فارغ التحصیل لیسانس رشته روانشناسی است.

لازم به ذکر است که این بازیگر با مهدی پاکدل نسبتی ندارد.

 

آغاز کار حرفه‌ای

سمانه پاکدل از دستیاری صحنه تئاتر به بازیگری تلویزیون و سینما رسیده است. او در آن دوران توسط دکتر علی پویان برای بازی در نمایش رودکی دعوت شد. این بازیگر اولین بار با تله فیلم مهدی گلستانه وارد تلویزیون شد. در واقع بعد از آن بود که به خاطر بازی در سریال دلنوازان این بازیگر به عنوان بازیگری خلاق دیده شد. او جایگاه فعلی خود را مدیون مسعود رسام، تهیه کننده دلنوازان می‌داند که وی را سال ۸۸ به حسین سهیلی زاده برای حضور در سریال دلنوازان معرفی کرد.

 

کارنامه‌ی کاری سمانه پاکدل

در ادامه با سریال و فیلم‌های این بازیگر موفق در سینما و تلوزیون، آشنا خواهیم شد.

مجموعه‌های تلویزیونی

همسایه‌ها

دیگری

پنجره

معراجی‌ها

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد

دلنوازان

دست بالای دست

بچه‌های نسبتاً بد

 

فیلم‌های سینمایی

سرباز سرزمین من

یکی از ما دو نفر

معراجی‌ها

لبه پرتگاه

 

 

شبکه نمایش خانگی

۱۳ شمالی

 

علایق سمانه پاکدل

علاقه زیادی به بازیگران پیشکسوت از جمله افرادی مثل محمدعلی کشاورز، عزت الله انتظامی، فریماه فرجامی و نصرالله رادش دارد. او در بین بازیگران زن ایرانی نیز از فاطمه معتمدآریا نام برده است.

علاقمند به سفر است و دوست دارد مدام در سفرهای خارجی و داخلی باشد.

به رنگ آبی علاقه خاصی دارد.

به خوابیدن علاقه زیادی دارد و در این باره می‌گوید: هر موقع برای ضبط سریال یا فیلم آفیش هستم، می‌گویم حتما سرویس دنبالم بفرستند.

 

 

ازدواج سمانه پاکدل

در برنامهٔ دورهمی که ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ از شبکه نسیم پخش شد، واکنش سمانه پاکدل در مورد ازدواج مورد توجه عموم قرار گرفت. وی در جواب این سوال که آیا عاشق شده است یا نه، به شوخی گفت: نه! اگر بگویم عاشق شده ام می‌آید مرا بگیرد؟! نگرفته است دیگر! اگر عاشق شده بودم می‌آمد می‌گرفت. او بعد از این برنامه و در تابستان سال ۹۷ با هادی کاظمی ازدواج کرد. جشن عروسی این زوج روز عید قربان برگزار شد.

 

ازدواج سمانه پاکدل و هادی کاظمی

این زوج هنری در سال ۹۸ با حضور در ویژه برنامه‌ی خندوانه راجع به ازدواجشان حرف زدند. هادی کاظمی درباره نحوه آشنایی و ازدواجشان گفت: ما سال ۹۶ در برنامه ۱۳ شمالی از هم خوشمان آمد، اما به روی هم نیاوردیم و یکدفعه و غافلگیرانه در عرض سه ماه این اتفاق رخ داد. سمانه پاکدل نیز در تکمیل حرف‌های همسرش گفت: من و هادی از قبل همدیگر را می‌شناختیم، ولی در ۱۳ شمالی بیشتر کنار هم بودیم و از صداقت و مهربانی اش خیلی خوشم آمد و همه از خوب بودن هادی می‌گفتند و یکی از معیار‌های من این بود که حالم با آدم‌ها خوب باشد و با هادی حالم خوب بود و هادی خیلی یکدفعه درخواست ازدواج را مطرح کرد و واقعا غافلگیرانه بود.

بیوگرافی کوتاهی از هادی کاظمی

هادی کاظمی متولد ۱۳ آبان ۱۳۵۵، است و از سال ۷۵ وارد تلویزیون شد. اما با بازی در نقش نظام دوبرره در سریال شب‌های برره برای مردم شناخته شد. او پس از شب‌های برره به یکی از اعضای ثابت گروه مهران مدیری تبدیل شد و تقریباً در همه کار‌های بعد از آن حضور داشت.