به گزارش پارس نیوز، 

شما می‌توانید تقریبا تمام تار‌های موی ریش کلینت ایستوود؛ موج آب زیر پای سگ لابرادور و مو‌های روی کمرش را که سیخ شده‌اند، ببینید. درست مثل این است که به عکس‌های با کیفیت نگاه می‌کنید.

هرچند بسیار باورنکردنی به‌نظر می‌رسد، این عکس‌ها نقاشی‌های یک هنرمند اسکاتلندی به نام «جان فیشر» هستند که او با مداد کشیده است. او در خلق پرتره انسان‌ها، حیوانات، یا نما‌ها و ساختمان‌ها به ظریف‌ترین جزئیات توجه می‌کند و سبکش فوق‌العاده واقع‌گرایانه است.

2062704_377

در حقیقت، نقاشی‌های فیشر آنقدر شبیه نمونه‌های زنده هستند که دو بازرس از اداره محلی استاندارد با او ملاقات کردند تا صحت نقاشی‌های او را تعیین کنند. فردی که نامش فاش نشده است، از فیشر بابت غیرواقعی بودن آثارش شکایت کرده بود. او گفته بود، این نقاشی‌ها احتمالا با اپلیکیشن تولید شده است.

فیشر هم از دو بازرس اداره استاندارد که در زمینه تجارت آثار هنری فعالیت می‌کنند، دعوت کرد تا فرایند نقاشی کشیدن او را از نزدیک مشاهده کنند.

2062705_560

جان که ۳۶ ساله است از وقتی فقط یک پسربچه بود، نقاشی می‌کرد.

«بیشتر دایناسور می‌کشیدم و بعد در دفتر یادداشت مدرسه خط خطی‌هایی می‌کردم.»

2062706_673

عد از اتمام مدرسه او در رشته طراحی گرافیک ادامه تحصیل داد، اما هرگز به عنوان شغل آن را ادامه نداد. او علت بی‌علاقگی خود به طراحی گرفیک را «استفاده بیش از حد از کامپیوتر و کم شدن دخالت انسانی» می‌داند.

2062711_919

و به عنوان سرآشپز در اغذیه فروشی پدرش در شمال اسکاتلند مشغول به کار شد و آخر هفته‌ها را به نقاشی اختصاص داد. از دو سال پیش که جان نقاشی را به عنوان حرفه اصلی‌اش دنبال می‌کند، موفقیت‌هایش صدچندان شده است.

2062707_349

یک نقاشی در اندازه کاغذ A۴ تقریبا پانزده ساعت وقت جان را می‌گیرد، اما صد‌ها پوند از آن درآمد کسب می‌کند.

او درباره «فوت و فن» کارش می‌گوید: «من به ظریف‌ترین جزئیاتی که با چشم قابل مشاهده است و در یک عکس می‌توان آن‌ها را دید، توجه می‌کنم. من تار به تار مو‌های سوژه‌ام را در کارم بازتاب می‌دهم و لایه لایه واقعیت را به آن می‌افزایم.»

2062708_997