به گزارش پارس نیوز، فیلم سینمایی "زهرمار" نخستین ساخته سینمایی "جواد رضویان" توانست پروانه نمایش خود را دریافت کند، اثری که به احتمال فراوان خود را برای اکران دوم عید فطر آماده می‌کند.

این فیلم نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد اما نتوانست استقبال چندانی را از آن خود نماید.این فیلم شاید نتوانست چندان مورد رضایت اهالی رسانه قرار گیرد اما در نوع خود نقد منفی را هم به همراه نداشت.

البته با وجود محوریت کمدی اثر از جمله نکات مثبت اثر بدون شک می‌توان به عدم استفاده از شوخی‌های مبتذل در اثر اشاره کرد. اتفاقی که پیشتر خود رضویان نیز به آن تاکید کرده بود.

خندیدن مخاطب خوب است اما نه به هر قیمتی

جواد رضویان، درباره وضعیت فعلی سینمای کمدی گفت: من خوشحالم که فیلم‌های کمدی خوب می فروشند زیرا خوشحالم که مردم شاد می‌شوند و می‌خندند. چه ایرادی دارد که مردم بخندند اما امیدوارم به هر قیمتی به دنبال خنداندن مخاطب نباشیم و فیلم‌های شریفی را در سینمای ایران شاهد باشیم.

2109398_671

وی در همین راستا ادامه داد: سینمای کمدی باید به سمتی برود که من وقتی دست زن و بچه‌ام را می گیرم و به سینما می روم شرمنده‌شان نشوم. به همین دلیل کمدی سالم و شریف نیاز مبرم سینمای امروز است.

 

جواد رضویان در زهرمار برای نخستین بار می خواهد کارگردانی در سینمای ایران را تجربه کند. وی این روزها مشغول فیلمبرداریفیلم سینمایی "زهرمار" است که تاکنون به نیمه رسیده است.

"جواد رضویان" بازیگر سینما و تلویزیون که آخرین بار با دو فیلم "دم سرخ‌ها" و "لازانیا" حضور در سینماها را تجربه کرده بود بعد از نزدیک به دو سال غیبت این روزها با فیلم "زهرمار" حضور در پرده اکران را به عنوان کارگردان تجربه خواهد کرد.

2109407_597

سیامک انصاری بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون در این فیلم گریم متفاوتی داشته و به احتمال فراوان حضور تازه ای در سینما به ثبت خواهد رساند. انصاری سال پیش اکران فیلم سینمایی "ساعت پنج عصر" را تجربه کرد که نتوانست موفقیت چندانی را به دست آورد.

این فیلم هجدهمین تجربه سیامک انصاری در سینما محسوب می شود. وی در کارنامه سینمایی خود آثاری همچون "بمب یک عاشقانه"، "خوک"، "ساعت پنج عصر"، "دراکولا"، "جرم"، "بی پولی" و "سن پطرزبورگ" را می بیند.

وی هم اکنون دو فیلم "خط استوا" ساخته اصغر نعیمی و "آبی به رنگ آسمان" به کارگردانی "امیر رفیعی" را در انتظار اکران دارد و "زهرمار" تنها فیلمی است که انصاری در سال گذشته در آن به ایفای نقش پرداخته است.

علاوه بر سیامک انصاری بازیگرانی همچون شبنم مقدمی، شقایق فراهانی، سیامک صفری، نسیم ادبی، علیرضا استادی، رضا رویگری، حسین محب اهری، سیامک ادیب و برزو ارجمند مقابل دوربین تورج اصلانی قرار می گیرند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی "زهرمار" آمده است: حشمت: فکر نمی کردم تاوان اشتباهم رو با تو پس بدم، لیلا: زهرمار.

سایر عوامل تولید فیلم سینمایی «زهرمار» هم عبارتند از؛ نویسنده: پیمان عباسی، مجری طرح: احسان درخشان، برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: پوپک مظفری، مدیرتولید: پروانه زبان فهم، مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی، طراح گریم: عبدالله اسکندری، طراح صحنه: مهدی موسوی، طراح لباس: ثنا نوروزبیگی، صدابردار: محمود خرسند، عکاس: کوروش جوان، مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای: سپیده آماده.