به گزارش پارس نیوز، فیلم سینمایی "خانه دیگری" نخستین ساخته بهنوش صادقی بعد از سه سال انتظار صف اکران نهایتا توانست پروانه نمایش خود را دریافت کرده و از چهارشنبه هفته جاری راهی پرده اکران خواهد شد.

این فیلم نخستین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و در زمان خود توانست نظرات مثبت و منفی متفاوتی را از آن خود نماید اما حال بعد از سه سال انتظار شانس خود را در اکران می آزماید. شانسی که باید دید در اکران ماه رمضان با استقبال مخاطبان روبرو خواهد شد یا خیر.

فیلم سینمایی خانه دیگری در زمان اکران خود در جشنواره فیلم فجر با استقبال سرد اهالی رسانه و منتقدان روبرو شد اما بعد از آن نقدهایی مثبت هم از سوی معدود افرادی که فیلم را تماشا کرده بودند دریافت کرد. حال باید دید در اکران عموم با استقبال مخاطبان مواجه می شود و آیا جامعه نیز همچون خبرنگاران فیلم را پس می زند یا نه.

ناصر هاشمی در این فیلم روایتگر قصه زندگی قصه پدری است به نام حبیب اله که در سال های آخر عمر تصمیم گرفته به خانه آبا و اجدادی اش برگردد. او خانواده اکرم، از اقوام دورش را برای پرستاری و مراقبت از خود به این خانه دعوت کرده تا با او زندگی کنند. در این میان، خوشی ها و ناخوشی های این خانواده زندگی حبیب اله و دختر و دامادش را تحت الشعاع قرار می دهد.

***صادقی: «خانه دیگری» روایتی از تغییر در زندگی مرد خانواده است

بهنوش صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره مضمون و شخصیت‌های فیلم خانه دیگری گفت: دغدغه من برای ساخت این فیلم مسائل روزمره اما عمیق در جامعه است. مسائلی که شاید در روزمرگی ما گم می‌شوند اما نمی توان تاثیر آنها را کتمان کرد.

وی در همین راستا ادامه داد: بدون شک مسائل خانوادگی برای همه ما هر روز اتفاق می افتد و من سعی کردم برشی از همین اتفاقات را در قالب روایتی تازه به تصویر بکشم. روایتی که این بار با تغییرات در زندگی مرد خانواده رخ می دهد.

***بازغی: زمان اعتماد نکردن به فیلم‌های اول گذشته است

پژمان بازغی بازیگر این فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره همکاری با یک کارگردان کار اولی گفت: فیلم‌های فیلم اول درخشان هستند و دیگر زمان اعتماد نکردن به فیلم‌های اول گذشته است. امروز مردم به سینما اعتماد دارند و سینما همراه با جامعه شده و فیلم‌های اول امروز سواد و انگیزه کافی دارند و فیلم‌های خوبی می‌سازند، هرچند فیلم خوب حتما فیلم "بفروشی" نیست.

وی درباره عدم استقبال از این فیلم در نخستین اکرانش طی جشنواره افزود: متاسفم که در زمان اکران فیلم در جشنواره فیلم فجر استقبال بدی از سوی اهالی رسانه صورت گرفت. از نظر من دوران بی اعتنایی به فیلم اولی ها پایان یافته است. نمی دانم دلیل این بی اعتنایی ها چیست. من در میان جمع هیچ کدام از منتقدین را نمی بینم و احساس می کنم این بی اعتنایی به ساختار سینما صدمه می زند.

پس از ساخت فیلم خانه دیگری بهنوش صادقی از ساخت فیلم جدیدش در سال بعد خبر داد اما از آن خبر سه سال می گذرد و صادقی همچنان فیلم جدید خود را کلید نزده است. شاید شکست اثر در جشنواره دلیل پس زدگی این کارگردان است و یا شاید وی منتظر بازخورد مخاطب عموم به اثر خود است.

حال باید دید خانه دیگری به عنوان یک فیلم اول از کارگردانی جوان با توجه به حضور چهره های مطرح سینما و تلویزیون در گیشه نه چندان مطلوب ماه جاری می تواند صادقی را به ساخت فیلم بعدی ترغیب کند یا خیر.

گفتنی است گوهر خیراندیش، لیلا زارع، پژمان بازغی، مهنوش صادقی، روشنک گرامی، متین ستوده، علیرضا جعفری، رابعه مدنی، پیمان یونسی، امیرجمشید صادقی، ناصر هاشمی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.