به گزارش پارس نیوز،  "IFPI"(فدراسیون بین‌المللی صنعت موسیقی) "دِرِک" را به عنوان بزرگ‌ترین خواننده دارای اثر ضبطی سال ۲۰۱۸ اعلام کرد، مادامیکه "بزرگ‌ترین شومن" پرفروش‌ترین آلبوم و آهنگ "هاوانا" از "کامیلا کابِلو" به عنوان بزرگ‌ترین تک‌آهنگ جهان در سال ۲۰۱۸ نام گرفتند.

2010471_876

 

"فرانسیس مور" مدیر اجرایی "IFPI"(فدراسیون بین‌المللی صنعت موسیقی) در مورد میزان رشد موسیقی در سال ۲۰۱۸ گفت: "سال گذشته برای چهار سال پیاپی شاهد رشد در بازار موسیقی بودیم که ناشی از موسیقی‌های خوب از هنرمندان بسیار توانمند و در همکاری با افراد بااستعداد از کمپانی‌های ضبط در سراسر جهان بوده است."

به نقل از ورایتی، بازار جهانی ضبط موسیقی در سال ۲۰۱۸ با رشد ۹.۷ درصدی، چهارمین سال پیاپی درآمدزایی را با رقم ۱۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار با موفقیت پشت سر گذاشت.

درآمد موسیقی در اینترنت رشدی ۳۴ درصدی داشته و تقریبا نیمی از درآمد جهانی را با ۴۷ درصد به خود اختصاص داده است. همچنین در بخش پرداخت بهای اینترنت نیز افزایش ۳۲/۹ درصدی داشته است.

براساس این گزارش ۲۵۵ میلیون کاربر تا پایان سال ۲۰۱۸ بابت خدمات اینترنتی پول پرداخت کرده‌اند که ۳۷ درصد از درآمد آن مربوط به بخش موسیقی ضبطی بوده است. استفاده از موسیقی از طریق اینترنت باعث کاهش ۱۰/۱ درصدی درآمد نسخه‌های فیزیکی و نیز کاهش ۲۱/۲ درصدی درآمد دانلود شده که این کاهش‌ها به افزایش در بخش درآمد موسیقی اینترنتی منتقل شده است.

افزایش درآمد اینترنتی موسیقی در سال گذشته میلادی، ۱۴ درصد و در سال ۲۰۱۷ نیز ۱۷/۱ درصد افزایش داشته است.

با نگاه به مارکت‌های خصوصی، برای چهارمین سال پیاپی، آمریکای لاتین سریع‌ترین رشد را با ۱۶/۸ درصد، برزیل با ۱۵/۵ درصد و مکزیک با ۱۴/۷ درصد داشته است.

آسیا و استرالیا نیز با رشد ۱۱/۷ درصدی در جایگاه دومین منطقه درآمدی موسیقی در دو بخش درآمدی فیزیکی و دیجیتال را به خود اختصاص داده است که بالاترین میزان رشد این منطقه مربوط به کشور کره جنوبی با ۱۷/۹ درصد بوده است.

۱۰ منطقه برتر در حوزه درآمدی موسیقی در سال ۲۰۱۸ به ترتیب "ایالات متحده آمریکا" "ژاپن" "بریتانیا" "آلمان" "فرانسه" "کره جنوبی" "چین" "استرالیا" "کانادا" و "برزیل" هستند.