به گزارش پارس نیوز، در حالی که فصل ششم برنامه «خندوانه» به پایان رسیده اما ظاهراً حواشی آن هنوز پایان نیافته و اعمال ممیزی باعث شده که این برنامه برای رامبد جوان پایانی همراه با دلخوری و گلایه داشته باشد. ممیزی هایی که برای «خندوانه» اتفاق افتاد، جدید نیست و تا به حال چندین‌بار اعمال شده است.
روز شنبه امید حاجیلی که با اجرای قطعه «تردست» برنامه اختتامیه را همراهی کرده بود، پستی گلایه‌آمیز در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و نوشت که او چهار قطعه اجرا کرده اما تنها یکی از قطعات، آن هم بدون حضور همه نوازنده‌ها پخش شده است. او در پایان به دلیل اعمال ممیزی، از رامبد جوان هم گلایه کرد و خطاب به او نوشت: «رامبد عزیزم می‌دونی خیلی دوسِت دارم ولی با این شرایط منو اصلاً دعوت نکنید بهتره به خدا.» اما گلایه امید حاجیلی از سوی رامبد جوان بی‌پاسخ نماند. جوان ساعتی بعد در صفحه اینستاگرامش طی پستی از همه مهمانان نوروزی برنامه و به طور خاص امید حاجیلی، بابت اعمال ممیزی و حذف بخشی از برنامه‌شان، عذرخواهی کرد. او همچنین با اشاره به نقل قولی از یک مدیر پخش نوشت: «قوانین سانسور و ممیزی در تلویزیون سیاله، هر چیزی ممکنه امروز اجازه داشته باشه و فردا نه و برعکس!» و توضیح داد که موارد ممیزی برای اهالی تلویزیون و حتی مدیران آن روشن نیست.


حذف مسعود صادقلو از اختتامیه «خندوانه»

بخشی از ممیزی‌هایی که رامبد جوان از آن‌ها صحبت کرده به مسعود صادقلو خواننده پاپ مربوط می‌شود. قبل از برنامه اختتامیه «خندوانه»، صفحه رسمی برنامه پستی منتشر کرد و خبر از حضور مسعود صادقلو در کنار امید حاجیلی داد اما وقتی برنامه پخش شد، خبری از حضور این خواننده در برنامه نبود و نام مسعود صادقلو هم از پست صفحه برنامه «خندوانه» حذف شد. جالب آن که صادقلو برای اولین بار در ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه 5 به تلویزیون آمد اما احتمالاً سیال بودن قوانین ممیزی(!) باعث حذف او از برنامه اختتامیه شده است. البته از آن جایی که برنامه «خندوانه» جزو برنامه‌های پرمخاطب تلویزیون است، همیشه نسبت به دیگر برنامه‌های تلویزیونی بیشتر در معرض توجه رسانه‌ها، شخصیت‌های مختلف و فضای مجازی بوده و حساسیت‌های بیشتر درباره آن اتفاقی قابل پیش‌بینی است.
«خندوانه» نوروزی زیر تیغ تیز ممیزی

البته ممیزی، تنها گریبان‌گیر برنامه اختتامیه نشده و اعمال ممیزی در ویژه‌برنامه‌های نوروزی «خندوانه» هم تغییراتی در رویکرد آن ایجاد کرد. در قسمت‌های نخست برنامه‎‌های نوروزی «خندوانه» دیدیم که گروه‌های شرکت‌کننده در مسابقات برنامه، شامل خانم‌ها و آقایان بود اما بعد از پخش چند برنامه، ناگهان در ترکیب گروه‌ها تغییری اتفاق افتاد و گروه‌های دو نفره، متشکل از دو خانم یا دو آقا بود، جز در مواردی مانند این که هم‌گروهی‌ها زوج بودند، مانند سحر ولدبیگی - نیما فلاح یا سمانه پاکدل - هادی کاظمی. البته به طور کلی حضور خانم‌ها در مسابقات «خندوانه» نوروزی، اتفاق جدیدی در تلویزیون محسوب می‌شود. علاوه بر این شادی پس از برد بعضی از مهمانان خانم برنامه هم مورد ممیزی قرار گرفت و در بعضی موارد، تصویر آنان هنگام بازی از نمای دور نشان داده شد!
با این تفاسیر، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که احتمالاً علت قهر رامبد جوان و آن پست دو خطی او که خبر از پایان همیشگی برنامه «خندوانه» و البته بوی دلخوری و خشم می‌داد، ناشی از سخت‌گیری‌ها و حساسیت‌های شبکه نسیم بوده است، حساسیت‌هایی که به قول خودش نسبت به قبل ناگهان بیشتر شده است.