به گزارش پارس نیوز، نیما رئیسی که اسفندماه 97 در کنسرتی همراه با ارکستر سینا ذکایی در تالار وحدت به صحنه رفته است درباره تجربه هنرمند در عرصه‌های متفاوت هنری می‌گوید: به نظر من همه هنرهای نمایشی نقاط اشتراکی دارند که شما در مقام آکتور یا شودهنده می‌توانید در همه آن عرصه‌ها حضور داشته باشید. در واقع در همه اینها یک اتفاق نمایشی می‌افتد و شما به عنوان هنرمند تعیین می‌کنید در کنار حرفه‌ای که از آن کسب درآمد می‌کنید، در سایر شاخه‌ها هم فعالیت داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که کار هنری با کار کارمندی تفاوت دارد به خبرگزاری پانا گفت: بعضی بعد از مدتی کارمندِ یک هنر می‌شوند و آن هنر را به عنوان حرفه برمی‌گزینند. ولی گاهی هم شما نمی‌خواهید کارمند هنر باشید، بلکه می‌خواهید آن هنر را در عرصه‌های گوناگونش آزمایش کنید. من کار دوبله کردم ولی دوبلور نشدم، دررادیو کار کردم ولی کارمند رادیو نشدم، همینطور خوانندگی و بازیگری و مجری‌گری را تجربه کردم. همه اینها به یک اندازه برای من اهمیت دارند ولی حاضر نیستم شغل و حرفه‌ام باشند. نمی‌خواهم کارمند بازیگری، خوانندگی یا دوبله باشم. همه اینها را می‌شود تجربه کرد و با خلاقیت آثار خوبی در آنها خلق کرد.

مجری برنامه «خط سوم» تاکید کرد: تکرار همان قدر که برای تماشاگر جذاب است برای هنرمند کشنده است. خیلی‌ها که در حرفه نمایشی هستند اگر جایگاه مردم‌پسند دارند از تکرار است نه از تفاوت! مردم دوست دارند شما را در کاری جا بیندازند و تکرار کنند.

وی ادامه داد: البته قصد توهین به حرفه کارمندی را ندارم. همه ما کارمندزاده هستیم و چه بسا یک کارمند بتواند چنان در کارخود خلاقیت داشته باشد که هر روز به نوعی در کار خود موفق باشد. اما حرف من این است که در ایران در هنر همه تبدیل به کارمند می‌شوند و هرروز کاری را تکرار می‌کنند.

رئیسی درباره کنسرت اخیر خود که با همراهی ارکستر سینا ذکایی به صحنه رفته است گفت: احتمالا در فروردین 98 در همان سالن یا محل جدید برنامه را مجدد اجرا خواهیم کرد.

نیما رئیسی با عرض تبریک سال نو و آرزوی سلامت جسمی و روانی برای همه هموطنان گفت: امیدوارم اشتیاق به زندگی، جلو رفتن و تکرارنشدن و درجانزدن هدیه سال جدید برای همه هموطنانم باشد.