به گزارش پارس نیوز،  مهران مدیری درست هنگامی که کشور درگیر مشکلات ناشی از بلایای طبیعی است، «امید» مردم را به سخره گرفت، در حالی که او هرقدر هم محبوب باشد، وقتی مسیرش را درست انتخاب نکند، جایی میان هوادارانش نخواهد داشت.

مدیری درست در زمانی این سخنان را بر زبان راند که چند استان کشور درگیر ماجرای سیل است و خانواده‌های بسیاری خانه و کاشانه و عزیزان خود را از دست داده‌اند و غم و اندوه بر زندگی‌شان سایه انداخته است. تلاش سازمان‌های مختلف برای امدادرسانی ادامه دارد و همگی در یک وحدت بی‌نظیر تمام تلاش خود را برای رفع بحران به کار گرفته‌اند.

این در حالی است که همان شب اظهارنظرهای متفاوتی در مقابل سخنان مدیری در فضای مجازی منتشر شد و بیش‌تر کاربران از اینکه موضوع «امید» از سوی مدیری مورد حمله قرار گرفته، ناخرسند و ناراضی بودند. صبح روز چهاردهم نیز شبکه نسیم اقدام به حذف این بخش از سخنان مدیری کرد و میرباقری نیز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های کشور اعلام کرد: برنامه «دورهمی» مشخص است که نقد و انتقادهای سازنده انجام می‌دهد و از طرفی هم برکسی پوشیده نیست که رسانه‌ملی پرچمدار اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه اتفاقات سیل و همکاری‌ها و همیاری‌های دستگاه‌های دولتی، نظامی و مردمی بود. برخی از تعابیر مهران مدیری مجری برنامه دورهمی که در اولین شب سری جدید «دورهمی» به اتفاقات سیل و حضور مسئولان در صحنه و خبررسانی در تلویزیون پرداخت، آن طور که باید، متوازن و منصفانه نبود و بایستی ملاحظات بیش‌تری انجام می‌شد که در این زمینه تذکر لازم داده شده است.

معاون سیما در حالی این سخنان را گفته که به نظر می‌رسد این بار و در این اشتباه، مهران مدیری به تنهایی مقصر نیست! شاید اگر برنامه زنده بود و مدیری این سخنان را بداهه و روی آنتن گفته بود، می‌توانستیم بگوییم او سر خود این اقدام را انجام داده و حالا هم تذکری که از سوی معاون سیما به او اعلام شده، درست و بجا بوده است.

اما نکته مغفول ماجرا ضبطی بودن این برنامه است. مهران مدیری پیش از اینکه این قسمت را ضبط کند، چندین بار به مدیران تلویزیون اعلام کرده که به دلیل گرفتاری کارگردانی هیولا امکان ساخت دورهمی را برای نوروز ندارد و در نهایت مجبور به تولید تنها یک قسمت می‌شود. ضمن اینکه پلاتوهای برنامه توسط نویسنده نوشته شده و زمان تصویربرداری نیز نماینده سازمان صدواسیما به عنوان ناظر در استودیو حضور داشته است.

همچنین برنامه ضبط شده پیش از ضبط به سازمان تحویل داده شده و دورهمی پس از بازبینی روی آنتن رفته است. در حقیقت خود سازمان صداوسیما در حال حاضر به دلیل کوتاهی‌های صورت گرفته خود سهمی در این اشتباه دارد.

حالا باید دید با توجه به اتفاقات صورت گرفته، مدیری برای جبران این آسیب روانی که به مخاطبان رسانه ملی زده، چگونه محبوبیت از دست رفته خود را بازمی‌گرداند؟ آیا او در سری جدید «دورهمی» که قرار است به زودی روی آنتن شبکه نسیم برود، این خطای خود را جبران می‌کند یا خیر؟