به گزارش پارس نیوز، قسمت سیزدهم از مجموعه مستند پرتره «رخ» به تهیه‌کنندگی سیدمازیار هاشمی امروز با موضوع زندگی «میکائیل شهرستانی» روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

سیزدهمین قسمت از این مجموعه که «این راه بی نهایت» نام دارد، به نویسندگی و کارگردانی روح اله محرابی ساخته شده و امروز- ۱۲فروردین ماه- ساعت ۱۵ پخش می‌شود. این قسمت به زندگی «همایون اسعدیان» کارگردان پیشکسوت می‌پردازد.

او در این مستند گفت: در فیلم طلا و مس ما را می ترساندند از اینکه در مورد طلبه‌ها فیلم نسازیم. بعد فکر کردم ترسی نباید وجود داشته باشد چون قرار است یک قصه عاشقانه در مورد طلبه ها بسازیم.

این مجموعه در ١٧ قسمت ٦٠ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده و به زندگی و آثار هنرمندانی همچون حسن فتحی، سیروس الوند، ثریا قاسمی، همایون اسعدیان، بیژن بیرنگ، امین تارخ، سیروس گرجستانی، حبیب دهقان نسب، شهره سلطانی، سعید نیکپور، سیاوش طهمورث، میکائیل شهرستانی، احمد نجفی، جمشید گرگین، رضا بنفشه‌خواه، قاسم زارع و مهران رجبی می‌پردازد.

کارگردانی این مجموعه آثار را سهیل سلیمی، بهزاد خداویسی، مهدی زنگنه، شهره سلطانی، بهروز پناهنده، سعید عباسی، روح اله مهرابی، مهدی بوستان پرور و سیاوش گرجستانی بر عهده داشته‌اند.

مجموعه مستند پرتره «رخ» در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۵ به روی آنتن می‌رود و تکرار آن ساعت ۲۴ پخش خواهد شد.